Закохалася в Сосницю

Нещодавно моя подруга з Сосницького відділення Чернігівського земляцтва Валентина Мовчан у своїй статті назвала мене співцем кохання. Підтверджуючи це звання, хочу розповісти, що кілька днів тому, 21-го вересня, я закохалася в Сосницю та її жителів, зокрема учасників літературного об’єднання «Убідь».

На запрошення директора Сосницької районної бібліотечної системи Лілії Мучти я презентувала свою творчість в читальному залі бібліотеки. За чайним столом зібралися люди творчі та талановиті.  Вони подарували мені тепло своїх сердець. На зустрічі прибула  ще одна гостя – поетеса з Корюківки Любов Степанівна Грищенко. Вона читала свої вірші, теплі, задушевні, сповнені любові до людей, рідного краю, до своєї професії. З непідробною цікавістю слухали наші виступи господарі свята, а потім ознайомили нас  зі своїми творами.

З щирими та проникливими словами до присутніх звернувся член Національної спілки письменників України, поет і письменник Микола Адаменко. Тяжка доля випала Миколі Петровичу, його молодість понівечена табірним ув’язненням «за  проведення антирадянської націоналістичної діяльності». Та незважаючи на тавро неблагонадійності на подальшому житті, біль втрат і розлук, поет зберіг щиру любов до України, її людей і природи, вболівання за її сьогодення та майбутнє.

Тривоги над світом звелись,

Вкорінені в шрами планети,

Напружно націлені ввись,

Неначе на старті ракети.

І я поміж ними стою,

Тугими обвіяний бурями,

Весь зібраний, наче в бою,

Весь справжній, неначе під кулями. (Микола Адаменко)

Щирим сміхом і гучними оплесками нагородили присутні виступ поета-сатирика Петра Федосійовича Макаренка, який майстерно читав свої гуморески.

На зустрічі був присутній художник – портретист Микола Довгань та його чарівна дружина Тетяна, яка з підручного матеріалу створює прекрасні та унікальні предмети декору.

Зустріч творчих людей пройшла на високому емоційному рівні, всі присутні отримали масу позитиву, радості, зав’язалися добрі знайомства, які продовжаться в спільній творчості.

zu_210820162_660x458

Зі святкової зустрічі я їхала додому з букетами чудових квітів, прекрасними враженнями та безцінним подарунком – двома книгами поезій Миколи Адаменка.

zu_210820161_660x495

Ольга АНЦИБОР, Борзнянське відділення

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.