Замінованість територій – не міф, а реальна небезпека

Сьогодні  на Городнянщині побували представники військової частини, що безпосередньо займається розмінуванням територій, а також Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, щоб донести до громадськості правила безпеки та поводження на територіях, які є небезпечними в плані мінування. Адже на сьогодні Україна визнана найбільше замінованою державою у світі.

Старости з громади, представники різних служб, які працюють з людьми, прослухали лекцію про загрози та небезпеки від вибухонебезпечних предметів і про правила поведінки у разі виявлення таких на місцевості.

Сапери розповіли, що уявлення людей про відносну безпеку певних видів вибухонебезпечних пристроїв є хибними. Видів таких пристроїв є дуже багато —протипіхотні міни, протитранспортні, мінометні, артилерійські снаряди, авіаційні бомби, касетні боєприпаси, ручні гранати, підривники та запали тощо. І кожен з них несе потенційну небезпеку. Тільки від різних видів, наприклад, мін, можна отримати поранення різної складності — одні з них можуть відірвати стопу, інші—ногу по коліно, ще інші— посікти осколками, продірявити людину кульками тощо.

Хибним є і уявлення, що протитранспортна міна не вибухне, якщо на неї наступить людина. Не у всіх випадках, але загроза цілком реальна. Те ж і з гранатами — побутує думка, що якщо кільце не висмикнути, то боєприпас безпечний. Ні, не завжди так.

Окрім того, навіть ті території, які вважаються попередньо розмінованими, ще можуть нести в собі небезпеку, бо не завжди вдається виявити всі вибухонебезпечні предмети за раз. Іноді для цього потрібні роки. Більше того— земля має властивість «виштовхувати» ті предмети, які знаходились на глибині. Навіть рятувальникам і саперам не завжди вдається здійснювати свою небезпечну  місію без травмувань і жертв. Що вже тоді говорити про цивільних людей? Так, нещодавно в селі Нова Басань Ніжинського району підірвались працівник ДСНС та трактор. Такі випадки останнім часом почастішали. Тому з населенням треба проводити роз’яснювальну роботу, щоб уникнути невиправданих жертв.

Світлана БІЛЬСЬКА

Опубліковано у Захист і підтримка України, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.