Збори столичних коропчан

IMG_2549

11 грудня відбулися збори Коропського відділення земляцтва, на яких заслухали інформацію про роботу відділення в 2013 році, затвердили план роботи на 2014 рік, обрали делегатів на конференцію, що відбудеться 20 грудня поточного року.
З інформацією про роботу відділення в 2013 році присутніх ознайомив заступник голови відділення Петро Васюк. Зроблено за рік було чимало, як у столиці, так і на Коропщині. Голова відділення Анатолій Карацюба та його заступник Сергій Ковтун своїми доповненнями значно збагатили інформацію.
На зборах був відзначений значний внесок у скарбничку добрих справ активіста відділення Сергія Кудіна – голови земляцького об’єднання ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій на території інших держав та тих, що приймали участь у миротворчих операціях ООН. Він впродовж року загалом провів на Коропщині не один місяць. Центром його уваги передусім були ветерани Великої Вітчизняної війни та колишні воїни – афганці. Зокрема, в Коропі та Понорниці за його участю відбулися урочисті заходи до Дня Перемоги з врученням ветеранам подарунків, в с. Осьмаки – заходи до Дня скорботи, в Коропі – заходи до Дня визволення селища, в Понорниці – встановлення пам’ятного знаку у сквері Перемоги.
У ході своїх візитів до місцевих загальноосвітніх шкіл і КЗ «Черешенська спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради Сергій Кудін передавав книги, шкільні підручники, періодику. Завдяки його наполегливості команда коропських ветеранів – афганців взяла участь у 4-му Міжнародному турнірі спортивного рибальства, що проходив на Борзнянщині.
Активну участь у заходах відділення брав Петро Шаповал. У поточному році на його власні кошти було підготовлене друге видання унікального літопису з історії рідного села Жовтневе. Під час презентації літопису до музею історії села він передав нові експонати. Музей свого часу був створений за ініціативою та на кошти Петра Дмитровича.
Продовжувалася успішна реалізація єдиного в області соціального проекту в смт Понорниця, започаткованого ще в листопаді 2011 року. Зараз там працює не тільки пункт гарячого харчування для соціально не захищених людей похилого віку, але і надаються вкрай необхідні послуги (перукарські, ремонт одягу та взуття). Фактично в Понорниці діє своєрідний соціально-духовний центр, в якому люди похилого віку не тільки отримують необхідну допомогу та харчування, але й спілкуються, обмінюються новинами, морально підтримують один одного. Постійні відвідувачі центру вже створили власний хор. Голова відділення Анатолій Карацюба разом із заступником Сергієм Ковтуном, які опікуються центром щоквартально навідувалися туди з метою супроводу проекту. Кожного разу такий візит до району супроводжувався передачею сільським радам і загальноосвітнім школам благодійної допомоги – книг, підручників, періодичної літератури, спортивного інвентаря.
Не обминули коропчани й різні гострі питання.
Наприклад, за активної участі Анатолія Карацюби та інших членів відділення продовжувалося плідне співробітництво з медичними установами району, завдяки чому десяткам хворих було надано кваліфіковану консультаційну допомогу, окремі з них пройшли обстеження в провідних фахівців столичних клінік. Одному з хворих забезпечене безкоштовне лікування, вартість якого 25 тисяч гривень. Центральна районна лікарня також отримувала суттєву допомогу. Багато суперечностей виникло у зв’язку з реформуванням медичної галузі – створенням центрів первинної медико – санітарної допомоги та госпітальних округів. Тут у коропчан думка одна – якщо не враховується доцільність – краще залишитися з районною лікарнею.
У ході реалізації плану відділення на 2013 рік, пунктів Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві та плану роботи Чернігівського земляцтва на 2013 рік у частині, що стосується відділення та району, виникали певні суперечності, пов’язані з діяльністю народних обранців.
Щоб уникнути таких непорозумінь у подальшому, коропчани вирішили порушити питання про співпрацю з народним депутатом України Ігорем Рибаковим.
Мені, куратору Коропського відділення, завжди приємно мати справу з такими відповідальними земляками, як коропчани.
Олексій ОРЄХОВИЧ

IMG_2550

IMG_2553
Фото автора матеріалу

 

 

Опубліковано у Збори відділень | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.