Зустріч з Філаретом

29 травня 2015 року відбулась зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з керівниками земляцтв областей та регіонів України.

F0CF7ACC

Голова громадській організації «Асоціація земляцтв областей і регіонів України Віктор Вікторович Ткаченко представив Святійшому Патріарху членів делегації – керівників:

МГО «Волинське братство» Данила Марковича Курдельчука;

МГО «Земляцтво житомирян» Сергія Володимировича Войтенка;

Товариства «Закарпатців в м. Києві» Ореста Дмитровича Климпуша та Миколу Івановича Бідзілі;

МГО «Земляцтво Запоріжжя» Володимира Кириловича Федорченка;

ГО «Земляцтво Івано-Франківців у м. Києві» Романа Михайловича Говдяка;

ГО «Земляцтво Кіровоградщини» Олександра Миколайовича Бондаренка;

МГО «Рівненське земляцтво» Святослава Михайловича Ващука та Володимира Федоровича Володченка;

ГО «Сумське земляцтво» в м. Києві Івана Миколайовича Рішняка;

ГО Тернопільське земляцтво в м. Києві «Тернопілля» Ярослава Антоновича Флісака;

МГО «Харківське земляцтво» Світлану Леонідівну Реву;

МГО «Земляцтво Херсонщини» Миколу Петровича Рожка;

ГО Хмельницьке земляцтво «Хмельниччина» Михайла Степановича Каплуна;

ГО Черкаське земляцтво «Шевченків край» Миколу Григоровича Приза;

ГО Земляцтво буковинців в місті Києві «Буковина» Валерія Івановича Цибуха;

ГО Товариство «Чернігівське земляцтво» в місті Києві Тетяну Андріївну Літошко;

МГО «Донеччина» Валентина Володимировича Оскольського.

Свою промову Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріархат Київський і всієї Руси-України Філарет розпочав з того, що подякував громадській організації «Асоціація земляцтв областей і регіонів України» за плідну і активну роботу по об’єднанню всієї України, незалежно від територіального розташування, національності та віросповідання, за заслуги з відродження духовності в Україні й утвердження Помісної Української Православної Церкви і вручив Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ ступеня.

28ABABD5

Святійший Патріарх наголосив, що серед головних пріоритетів Української Православної Церкви є:

об’єднання всього православ’я в Україні в єдину помісну церкву та звернення до його Божественного Всесвятійшого Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням про канонізацію;

допомагати державі і владі подолати негаразди та досягти справжнього загального блага, сприяти розвитку економіки, завершити процес європейської інтеграції України;

всебічно втілювати у суспільстві вищі моральні цінності і закони, утверджувати принципи любові, гуманності, справедливості і взаємодопомоги, активно впливати на суспільну думку;

проповідувати любов до своєї батьківщини, боротися за відновлення суверенітету і територіальної цілісності, за утвердження миру і спокою в Україні, всіма доступними способами боронити свою землю, допомагати армії;

молитися про кожного, хто береться за добру справу духовного оновлення, адже Дух любові і мудрості в людських серцях переможе оману і неправду.

На завершення Святійший Патріарх благословив присутніх на добрі справи, закликав разом з Всемогутнім Господом і Православною Церквою чинити особистий подвиг на шляху духовного оновлення.

Зі словами щирої подяки за зустріч, напутнє слово і Боже благословення до Святійшого Патріарха звернулись Данило Курдельчук, Валентин Оскольський, Орест Климпуш, Світлана Рева, Іван Рішняк.

F77FD0A1

57BF8B14

На завершення від Асоціації земляцтв виступив Віктор Ткаченко, який сказав:

«У Вашій аргументованій бесіді, у виступах представників земляцтв пролунали слова підтримки і заклику до всіх людей доброї волі – засвідчити соборність, розкрити духовний потенціал, даний нашому народу, утвердити в суспільстві принципи любові, справедливості та взаємодопомоги.

Єднання навколо цих ідеалів, громадянська самоорганізація та взаємна підтримка – найкращий захист в умовах політичної, економічної та воєнної кризи.

Всім нам необхідно запастись великим терпінням, нас чекає велика праця і всі ми віримо, що Дух любові і мудрості в людських серцях переможе оману і неправду.

Ще раз дякуємо Вам, Ваша Святосте, за час, проведений з нами».

За дорученням Ради земляцтв Віктор Ткаченко вручив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету Почесну відзнаку земляцтв України «За заслуги».

30D237FC

Також було підписано Меморандум про подальшу співпрацю між Київським Патріархатом та Радою земляцтв областей і регіонів України.

27844C2F

2F8C6642

7AD5FF14

35CF7C06

Зустріч завершилася інтерв’ю для засобів масової інформації та фотографуванням на згадку про зустріч.

952CD6F1

Тетяна ЛІТОШКО

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.