Зустріч з Любечем

27 квітня Ріпкинським відділення була проведена цікава пізнавальна екскурсія до древнього Любеча для учасників наукової конференції, що проходила в Чернігівському національному технологічному університеті.Любеч – літописне місто на Чернігівщині вперше згадане в «Повісті минулих літ» під 882 роком. Місто відігравало велику роль у часи Київської Русі, тому саме тут у 1097 році відбувся знаменитий Любецький з’їзд, на якому руські князі ухвалили припинити усобиці, що послаблювали державу. В 1997 році на території старовинного городища-фортеці встановлено пам’ятник на честь 900-ліття Любецького з’їзду.

Група земляків – ріпкинців і викладачів провідних вишів України відвідала це містечко та побували в історико-археологічному музейному комплексі «Древній Любеч», експонати якого розповідають про історію цього поселення. Екскурсію проводив заступник директора історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» Анатолій Федорченко, давній і шановний друг відділення.

DSC06171_660x495

Серед експронатів музейного комплексу є також подаркунки члена Ріпкинського відділення Сергія Граба: фотокопія картини художника Петра Андрусіва «З’їзд князів у Любечі», фото картин художника Іллі Галкіна з Череповецького музею – «Любеч» і «Весна в маєтку Милорадовичів». До речі, Сергій Граб збирає портрети князів Милорадовичів і планує фотокопії з них передати музею.

Учасники оглянули залишки валу середньовічної фортеці, городища «Замок» і «Лисиця», урочище Монастирище (місце знаходження Антоніївського монастиря), садибу графів Милорадовичів.

Сподобалися пам’ятки архітектури ближня та дальня печери Преподобного Антонія, яка на щастя добре збереглася до нашого часу, та Спасо-Преображенський собор (1811-1817), а також кам’яницю чернігівського полковника та наказного гетьмана України Павла Полуботка (кінець 17 – початок 18 століття). Кам’яниця стоїть прямо біля краю кручі, з якої відкривається прекрасний вид на дніпровські плавні та Дніпро, до якого близько півтора кілометра. Всім, хто відвідав Любеч, надовго запам’ятовуються чудові краєвиди дніпровських заплав.

Земляки прогулялися містом та піднялися на Замкову гору. Екскурсія була дуже цікавою і сподобалася всім.

Олександр Литвин

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.