Звернення українця Росії

Зрадники, конформісти і некрофілія – під таким заголовком на незалежному сайті діаспори українців Росії «Кобза» http://www.kobza.com.ua розміщене звернення до українців всього Світу, України та РФ (http://www.kobza.com.ua/polemika/4913-berezhit-arkhivy.html).

Воно викликане листом Блистівського сільського голови та депутатів Блистівської сільської ради Менського району Чернігівщини до свого московського односельця – голови Ради українських земляцтв Москви Миколи Ляха та є своєрідною відповіддю на звернення Сергія Ковтуна до українців Росії, а також на питання, що були порушені в матеріалах, які розміщені на нашому сайті: «Аби пам’ять була живою» Людмили Ковальчук; «Спогади учасника війни в Анголі» Валерія Забіяки; «Погляд і коментарі до часу», «Короткі спогади учасника бойових дій» Сергія Ковтуна; «День всенародної пам’яті загиблих» Сергія Кудіна; «Війна – найбільший злочин проти людства» Василя Тройни; «Чи вчать уроки історії?» Ради Чернігівського земляцтва в м. Києві; «Пам’яті героїв Майдану» Тетяни Літошко.

В ньому можуть знайти відповіді на частину своїх запитань громадяни України, в тому числі й патріотично налаштовані активісти Чернігівського земляцтва в м. Києві, такі як Анатолій Карацюба, Олександр Нараєвський, Антоніна Гавриленко, Галина Колесник і багато інших. Воно буде також корисним для менш активних і, навіть, пасивних.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Звернення українця Росії

  1. Ковтун Сергій Іванович коментує:

    Звернення Тараса Трясила до українців всього Світу, України та РФ «Зрадники, конформісти і некрофілія» дуже цікаве. Відчувається чітка позиція автора щодо подій в Україні та навколо її – його оцінки виважені та переконливі. Окрім всього, це ще і сміливо, як для українця в Росії.
    Обґрунтована характеристика категорій українців, що проживають з тих чи інших причин в РФ. Видно що Тарас Трясило дуже добре знає ситуацію на місці, так би мовити з середини. Хто і до якої категорії себе віднесе – це вже інше. Тим більше визиває повагу той факт, що він в РФ більше українець, ніж деякі наші псевдо патріоти, які гарно кричать «будьмо, гей!» та співають українських пісень, і навіть вишукано розмовляють українською мовою та знають декілька історичних прикладів, якими вдало маніпулюють в залежності від місця та часу. Таким чином вони завжди праві, завжди на коні завжди на боці переможця. Їм потрібна сила тому що вони слабкі.
    Хочеться додати тільки одне: самий страшний ворог – це наш внутрішній. Коли нація єдина в своєму прагненні захистити свою державу, вона непереможна і ніяка перевага в чисельності чи економічний потенціал не є вирішальним чинником. Путін зі своїм радянським мислення не зрозумів (та й в Україні деякі теж), що поки він мріяв як і більшість в РФ про СРСР в Україні, – виросло нове покоління, у якого нема цього минулого і вони зовсім по іншому бачать світ і своє майбутнє. Вони не уявляють себе поза Європою, а РФ (руський мир) – це для них щось незрозуміле, далеке та чуже. І взагалі, будь-які кордони для них відкриті. Вони прагнуть спілкуватися вільно, пересуватися вільно і сповідувати зовсім інші цінності ніж в РФ. Цінності ці не Європейські і не Американські – вони наші українські й просто людські, вічні цінності.
    Крім того, з користю для справи було б краще це звернення Тараса Трясила розмістити на сайті земляцтва. Щоб його могли прочитати більше українців, в тому числі й тих, хто входить до земляцьких об’єднань України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.