Аграрії Чернігівщини висловили свої бачення впровадження земельної реформи

1 листопада у Чернігові відбувся земельний форум за участю Уповноваженого Президента України із земельних питань Романа Лещенка і експерта із земельних питань Сергія Біленка, на якому обговорено питання земельної реформи та доцільності відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення.

У проведені форуму також взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова, депутати обласної ради Валерій Колоша, Віктор Труш, Григорій Супрун та Іван Якуб, аграрії, керівники районів і об’єднаних територіальних громад.

На початку заходу Роман Лещенко зауважив, що не нав’язуватиме присутнім жоден проект закону про обіг земель, а хоче максимально вислухати позицію людей, оскільки у державі чіткої консолідованої позиції з цих питань немає.

Учасники заходу обговорили не тільки питання обігу земель, а й дерегуляцію у сфері землеустрою, передачу повноважень щодо управління землею до ОТГ та місцевих рад, а також оптимізацію повноважень Держгеокадастру, проблеми антирейдерського характеру тощо.

За підсумками тривалої і емоційної дискусії аграрії області сформулювали чітку та науково обґрунтовану, зокрема, директором Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Анатолієм Москаленком, позицію, яку Роман Лещенко зобов’язався донести особисто до Президента України.

Присутні одностайно висловилися за комплексний, покроковий системний підхід до земельної реформи, який полягає у наступному:

– завершенні реформи децентралізації і передачі земель об’єднаним територіальним громадам;

– розробці чіткої стратегії розвитку агропромислового комплексу країни, спрямованої на підтримку малого та середнього аграрного бізнесу;

– продовженні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Сільгоспвиробники Чернігівщини висловилися категорично проти продажу землі іноземцям у будь-якій формі – відкритій чи закритій та проти латифундистської системи розвитку сільського господарства, обравши при цьому європейську модель: польську або французьку.

Уповноважений Президента України із земельних питань пообіцяв, що всі пропозиції будуть враховані при підготовці правок до нормативних документів.

Наталія КУПРІЄНКО, радник заступника голови Чернігівської обласної ради

Опубліковано у На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.