Чергова нагорода криничан

Село Піски Бахмацького району мені поталанило відвідати вдруге. Першого разу це сталося в лютому 2016 року, коли везли квіти на могилу відомого художника Миколи Ге.  

А ось 10-11 червня 2017 року співоче поле Сіверщини, що саме в Пісках, вчетверте стало місцем проведення Всеукраїнського фестивалю «Відродження українського села, його духовності і культури».

Захоплююча та різноманітна програма дійства полонила серця багатьох глядачів, а разом і моє та моєї подруги – Ольги Анцибор, поетеси з Борзнянщини. А до неї входили: відкриття фестивалю; виступ духового оркестру ДСНС України; хресний хід Ікони з зубом Великомученика Пантелеймона зі святої гори до храму Казанської Божої Матері; кінно-трюкове шоу під керівництвом Євгенія Крутова та спортивні змагання з конкуру кінно-спортивного клубу «Козацький дух»; фольклорний обряд «Сільська толока» та майстер-класи по колінню та пилянню дров, орання плугом, молотіння пшениці ціпом, косіння трави, їзда верхом на коні, із гончарства, ковальства, розпис українськими візерунками та інше; свято сала; прослуховування з Оксаною Пекун; концертна та конкурсна програма фольклорних і хореографічних колективів; нагородження; закриття фестивалю; дискотека та салют.

У концертній програмі взяли участь: народна артистка України Алла Кудлай; композитор Ніколо Петраш; поет-пісняр Степан Галябарда; заслужений діяч естрадного мистецтва України, композитор Ігор Білик; поет-пісняр, гуморист Нестер Мартинець; циганський колектив з міста Лубни; гості з Сум і Мукачево Закарпатської області; самодіяльні артисти з Бахмача та села Піски.

А ось у конкурсній програмі цих двох днів фестивалю пісенні традиції, звичаї та обряди Чернігівщини презентувало досить таки багато народних аматорських колективів. Саме 11 червня: з Меншини («Осіннє золото», «Придеснянські барви»); Ніжинщини («Калинонька з перцем», «Червона калина»); Бахмаччини («Криниці», «Золоте перевесло», «Мальви»); Куликівщини («Льонок», «Веселинка»); Прилуччини («Калинонька»); Борзнянщини («Віночок»); з Бобровиччини («Колорит»). Серед них і народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького РБК, керівник Ганна Кузьменко. Вони представили пісню в обробці Василя Полевика «Що в полі береза», українську народну пісню, записану в селі Полісся «Терен мати коло хати» та українську народну пісню «Чи ти знаєш, де я мешкаю».

З фестивалю «Криниці» привезли високу нагороду – диплом І ступеня за підтримку та укріплення духовних і культурних традицій українського народу. До речі, одна з виконаних криничанами пісень під час відбірних прослуховувань, проведених Оксаною Пекун, була  вибрана для участі у наступному сезоні в телепрограмі «Фольк-мюзикл».

Крім духовного збагачення душі тут можна було посмакувати і шашликами, і молодою картоплею, хлібними випічками села Піски, різними напоями, солодощами, купити на згадку сувеніри, зробити фото, для дітей діяли різні атракціони та виставки народних умільців, школи мистецтв, Бахмацького історичного музею.

Гарне свято залишило по собі і гарні враження, а ще і гордість за талановитих земляків.

Валентина МОВЧАН

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.