Довженківці завжди попереду

Цьогорічні збори Чернігівського земляцтва до 21-ї річниці його утворення показали, що Довженківське Сосницьке відділення, цієї найбільшої громадської організації Києва, завжди попереду, незважаючи на всілякі перешкоди.    

Для участі у заході до Міжнародного виставкового центру на Броварському проспекті столиці з Сосниці вчасно прибули заступник голови райдержадміністрації Олег Трамана, заступник голови райради Геннадій Смаглюк, Сосницький селищний голова Андрій Портний і дипломант Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів, лауреат премії імені Григорія Верьовки та літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького районного будинку культури під керівництвом заслуженого працівника культури України Ганни Кузьменко.

За сценарієм заходу один з найкращих народних аматорських фольклорних колективів Чернігівщини і України колектив «Криниці» мав третім дарувати свої пісні учасникам і гостям зборів. Але так склалося, що перші за розробленим сценарієм не були готові до виходу на сцену першими, а тому «Криниці» залюбки відкрили пісенно-танцювальне дійство з передачею запашного сосницького кoрoваю столичному Чернігівському земляцтву.

Керівники району та районного центру теж не гаяли часу. Адже прибули на такий захід, де можна в неформальній обстановці поспілкуватися з необхідними людьми та домовитися про вирішення нагальних проблем Довженкового краю.

Першим у поле зору Геннадія Смаглюка попав голова обласної ради Ігор Вдовенко, з яким ми попрямували до міні-виставки Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка. Адже вже давно назріло вирішення питання про надання статусу національний цьому унікальному закладу культури, що перебуває у комунальній власності обласної ради.

Було про що поговорити керівнику районної ради з активістом відділення – відомим вченим-економістом і громадським діячем, професором Леонідом Шморгуном.

А можливостями нашого давнього друга Володимира Малишева ми поділилися з керівником Варвинського відділення, куратором якого являюсь як заступник голови Ради земляцтва, і це дозволило минулого року цьому відділенню здійснити деякі важливі заходи.

Корисним було наше спілкування з активним постачальником цікавих матеріалів для земляцького сайту, директором Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського Сергієм Лаєвським. Приємно, що в провідному музеї області не забувають про видатних вихідців Сосниччини, наприклад, про Леоніда Смирнова, якому 15 грудня минулого року відзначався 125-річний ювілей, і Василя Тарасенка, 110-річчя від дня народження якого виповнюється 18 квітня.

«Я знаю, що ми під небом одним» – так назвала свою фотовиставку учениця 10-А класу Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, юна землячка Марина Куріленко – донька Ірини Куріленко та онука Михайла та Валентини Давиденків – активістів відділення.

Щоб краще познайомитися з творчістю юного, але вже досвідченого фотографа, на виставку гляділи чисельні земляки, а ми з Галиною Орєхович привітали Маринку, вручили подарунок і побажали подальших творчих успіхів.

На фотовиставку Марини також завітав народний депутат України, активіст відділення Василь Амельченко з групою помічників і також побажали юній леді досягти успіхів у фотомайстерності.

На початку зустрічі у земляцькому «курені» Геннадій Смаглюк зачитав рішення Сосницької районної ради №131-VІІ від 27 грудня 2016 року «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Сосниччини» та із Олегом Траманою вручили мені оригінал цього документа та Свідоцтво про присвоєння звання.

А знак «Почесний громадянин Сосниччини» вручив Олег Ляшко – перший кавалер цієї відзнаки, народний депутат України, лідер «Радикальної партії Олега Ляшка».

Після цього у колі земляків-довженківців відбулося щире спілкування з народними обранцями – Олегом Валерійовичем і Василем Васильовичем, котрі, до речі, доклали чимало зусиль, щоб Сосниччина не пасла задніх. Вони в один голос повідомили, що настав час вирішувати й питання щодо присвоєння посмертно звання Герой України Олександру Довженку та надання статусу національний Сосницькому літературно-меморіальному музею Олександра Довженка. Олег Ляшко повідомив землякам – довженківцям про те, що 21 січня буде про це говорити з Президентом України Петром Порошенком.

Також не обішли стороною питання фінансової підтримки закладів культури району та інше.

Незважаючи на те, що редакція часопису «Отчий поріг» не розміщувала впродовж 2016 року матеріали про діяльність відділення та проведені спільні заходи з райдержадміністрацією та райрадою, з метою збереження та збільшення передплатників серед сосничан було оголошено про розіграш призу, володаркою якого стала Валентина Мовчан.

Вона отримала мистецтвознавче видання, в якому висвітлюється життєвий і творчий шлях щирого довженківця, справжнього друга Довженкового краю, одного з провідних майстрів сучасного українського книжкового мистецтва – народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, заступника голови Українського фонду культури, директора видавництва «Криниці» Леоніда Івановича Андрієвського.

Керівники району та райцентру продовж усього часу перебування в «курені» спілкувалися з активістами відділення.

Своїми враженнями вони також поділилися про щойно переглянутий відеофільм «Наш час», в якому йдеться про діяльність відділень земляцтва впродовж 2016 року.

Андрій Портний зазначив, що про діяльність Сосницького відділення у відеофільмі побачили значно менше, ніж очікували. «За діяльністю відділення впродовж минулого року ми не тільки уважно спостерігали, перечитуючи публікації та повідомлення на сайтах земляцтва, райдержадміністрації та районної ради і в газетах району, а ще й самі брали участь у багатьох спільних заходах. Дуже прикро, що ми цього не побачили, а почуте нас засмутило», – наголосив Андрій Дмитрович.

Геннадій Смаглюк звернув увагу на те, що у відеофільмі ніяким чином не згадали про те, що минулого літа в Сосниці працював молодіжний спортивно-патріотичний табір «Січ» для юнаків і дівчат віком від 14 до 18 років, про який неодноразово згадувалося на сайтах земляцтва, райради та райдержадміністрації. «Не побачили ми також і про інші важливі заходи, що були проведені спільно відділенням, райдержадміністрацією та райрадою на виконання минулорічної Угоди про співпрацю. Разом з тим, у відеофільмі ми побачили про діяльність братніх відділень фото з позаминулих років. Одним словом, «наплювательськи» віднеслись до батьківщини Олександра Петровича Довженка», – обурився Геннадій Анатолійович.

Врахувавши все, вирішили поточного року не брати участь у подібних відеофільмах, які компрометують Довженків край, а ширше використовувати професійні та інші можливості земляків – сосничан для підготовки власних відеофільмів. А присутній при цьому благодійник і громадський діяч Олександр Чуприна погодився фінансувати їх виробництво.

Ми щиро дякували Геннадію Смаглюку, Олегу Трамані, Андрію Портному за плідну співпрацю з нами, а Ганні Кузьменко за те, що своєю присутністю та піснями прикрасили нашу зустріч.

До нашого «куреня» завітало чимало земляків з інших районів, а також ряду земляцтв.

Насамкінець з привітаннями до «куреня» завітав Віктор Вікторович з дружиною Аллою Володимирівною.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

8 коментарів до Довженківці завжди попереду

  1. Сповіщення: Сосницька селищна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.