Конкурс до ювілею Олександра Довженка

10 вересня 2014 року минає 120 років від дня народження нашого земляка,геніального майстра, великого романтика й поета –  Олександра Петровича Довженка.

Доля надiлила його щедрим талантом: вiн умiв любити –  Украïну, ïï народ, своïх батькiв, природу, лiтературу, кiно, живопис, будь-яку цiкаву творчу справу. Це наш i письменник, i кiнорежисер, i художник, i державна людина. Усе йому було пiд силу, на все його вистачало. За що б не взявся –  i все виходило талановито. Вiн завжди мрiяв, жив активним громадським життям, любив нове, змiни, любив майбутнє.

Твори Олександра Довженка – це живлюща криниця думок, знань, почуттів, барв. Це своєрідний літопис історії українського народу.

Сосницьким літературно-меморіальним музеєм О.П.Довженка до ювілею митця оголошено районний конкурс «Душі людської дивний чарівник», який триває з 1 жовтня 2013 року по 15 травня 2014 року.

До участі у конкурсі запрошуються всі бажаючі. Будуть розглядатися як роботи окремих учнів та студентів, так і роботи гуртків, дітей разом з батьками.

Переможці будуть нагороджені грамотами, пам’ятними подарунками, а також для них буде організована екскурсія до Київської Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Там познайомляться з музеєм, який  працює при кіностудії, побувають в одному з павільйонів, площею більше 2 тис. кв. м., що є одним з найбільших у Європі і розрахований на одночасну роботу в ньому десяти знімальних груп, та відпочинуть у славнозвісному  Довженківському саду, що займає понад один гектар площі.

До конкурсу «Душі людської дивний чарівник» вже долучились представники з інших областей України.

Зокрема, Даніїл Ступаченко, учень 4-го класу Добропільської ЗОШ І-ІІ ст. №6 м. Добропілля Донецької області надіслав створений ним відеопроект про життєвий і творчий шлях О.П.Довженка та власний вірш «Довженко».

Учні та вчителі Ленінської ЗОШ І-ІІ ст. с. Ленінське, Апостолівського району, Дніпропетровської області створили проект до 120-ї річниці від дня народження О.П.Довженка та п’ятдесятиріччя створення Каховського водосховища «Збереження басейну і берегів Каховського водосховища як унікального природного об’єкта, що має історичне, науково-пізнавальне та естетичне значення». Відомо, що Олександр Довженко кілька разів на рік, перебуваючи у творчому відрядженні на будові Каховського водосховища, створював кіносценарій «Поема про море».

Журналісти Нікополя, зокрема газети «Проспект Трубников», телестудія «Січ», відділення міжнародного фонду Дніпра, продовжуючи реалізацію проекту «Каховське водосховище +58…Україна у воді», пройшли «стежками Довженка», побувавши в селах Покровське, Ленінське, Капулівка Нікопольського краю. Вони провели ряд заходів у навчальних закладах Нікопольщини, куди запрошували очевидців перебування в цих місцях Олександра Довженка в часи будівництва Каховської ГЕС та створення ним сценарію кінофільму «Поема про море».

Любов НАКОНЕЧНА, директор Сосницького літературно-меморіального музею О.П. Довженка

Опубліковано у Видатні земляки, Ювілеї | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.