Кошти, виділені з держбюджету на ремонт доріг області, будуть використані раціонально і ефективно

З 1 січня минулого року 764 автомобільні дороги загального користування місцевого значення у Чернігівській області передано зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до оперативного управління Чернігівської облдержадміністрації, на баланс Управління капітального будівництва.

Протяжність цих автошляхів складає 4760,2 кілометра. При цьому 490 кілометрів не мають твердого покриття, а близько 4,3 тисячі – через недофінансування ремонтних робіт втратили несучу спроможність, оскільки там здійснювався лише малоефективний ямковий ремонт.

Стан утримання цих доріг і шляхи його поліпшення обговорили учасники розширеного засідання колегії облдержадміністрації, що відбулося вчора, 7 лютого.

Минулого року з державного місцевим бюджетам Чернігівської області було виділено 426,2 мільйона гривень субвенції на дорожні роботи. За ці кошти здійснено поточний ремонт 45 км доріг загального користування місцевого значення (175,3 мільйона гривень), поточний ремонт вулиць і доріг комунальної власності площею 92,8 тисячі квадратних метрів (49,1 мільйона гривень), капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності загальною площею 18,5 тисячі квадратних метрів на суму 31,5 мільйона гривень.

Крім того, 159 мільйонів витрачено на ямковий ремонт, встановлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки тощо. На виготовлення проектної документації для проведення капітального ремонту мостів через річки Десна та Віть у Новгород-Сіверському районі використано 0,6 мільйона гривень.

Значну увагу в обговоренні питання було приділено утриманню автошляхів взимку. Голови ОТГ та райдержадміністрацій нарікали, що ДП «Чернігівський облавтодор» не забезпечує належної розчистки доріг від снігу та ліквідації зимової слизькості.

Директор облавтодору Віталій Кошовий пояснив це тим, що технічний парк підприємства давно не оновлювався, техніки замало, а наявна часто виходить з ладу. Не вдалося автодору й укласти достатню кількість договорів субпідряду з підприємствами, що мають відповідну техніку. Це було зроблено лише у 13 районах і кардинально на ситуацію не вплинуло.

Чимало претензій лунало на адресу замовника дорожніх робіт – Управління капітального будівництва ОДА, яке не забезпечило своєчасний та якісний ремонт доріг і належний технічний нагляд за тим, що робилося.

– Діяльність цього управління радикально поліпшиться вже найближчим часом, – запевнив голова облдержадміністрації Олександр Мисник.

– Якість дорожніх робіт буде забезпечена, а понад півмільярда гривень, виділених на це з держбюджету поточного року, будуть використані раціонально та ефективно.

Підсумовуючи сказане, Олександр Мисник наголосив на необхідності чіткої координації дій між замовником робіт, підрядними організаціями, передовсім, ДП «Чернігівський облавтодор» і головами райдержадміністрацій та ОТГ. Адже не в останню чергу від цього залежить безпека дорожнього руху та безперебійність транспортного сполучення між населеними пунктами області.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.