Пам’яті найвідомішого фармацевта України

З великим сумом сповіщаємо, що 7 грудня відійшов у вічність наш земляк, почесний член Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Дмитро Степанович Волох – найвідоміший фармацевт України, український науковець, педагог, доктор фармацевтичних наук, академік Міжнародної академії інформатизації при ООН, професор, заслужений працівник охорони здоров’я України.

Дмитро Волох народився 29 січня 1936 року в селі Горобіївка Срібнянського району Чернігівської області.

Після закінчення у 1954 році Озерянської середньої школи вступив на фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту, який закінчив у 1959 році.

В 1959 отримав призначення в Іваницю Чернігівської області, де завідував Іваницькою районною аптекою. В 1960 переведений до Чернігівського обласного аптечного управління. Заступник начальника (1961), начальник Чернігівського обласного аптечного управління (1966).

У 1979-1992 роках Дмитро Степанович заступник начальника та начальник Головного аптечного управління МОЗ УРСР/України.

У 1992 році Дмитро Волох створив і був призначений президентом англо-українського підприємства «Тамбранс Україна», що займається виробництвом предметів санітарії та гігієни для жінок.

Дмитро Степанович перший декан фармацевтичного факультету Національного медичного університету імені Олександра Богомольця (1996–2003), завідувач кафедри організації та економіки фармації (1997–2012).

Напрями наукових досліджень Дмитра Волоха: удосконалення організаційної структури фармацевтичної галузі та впровадження науково-методичних розробок зі створення та модернізації аптечної системи.

Він автор понад 100 наукових праць, серед них 5 монографій, 2 навчальних посібники, 2 довідники. Підготував 2-х докторів та 23-и кандидати фармацевтичних наук.

Нагороджений орденами «Знак пошани», Трудового Червоного Прапора та «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою МОЗ України та Верховної Ради України.

Дмитро Степанович велику увагу приділяв розвитку Чернігівського земляцтва та його Прилуцького відділення, в якому багато років був очільником Срібнянського осередку.

Він був з великого ряду тих, хто гордився своєю приналежністю до талановитого та працьовитого, з багатою культурою українського народу, і як чесний син примножував його здобутки та залишиться в нашій пам’яті безкорисливим добротворцем в ім’я рідної України та Чернігівщини.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним і близьким Дмитра Степановича Волоха.

Прощання з покійним відбудуться 9 грудня о 14:00 на Байковому кладовищі.

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Пам’яті найвідомішого фармацевта України

  1. Іван Забіяка коментує:

    Насичене життя прожив. Вічна пам’ять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.