Прийняли очікувані рішення

22 грудня в конференц-залі Міжнародного виставкового центру відбулася конференція столичного Чернігівського земляцтва, метою якої було: узгодження рекомендацій до загальних зборів; визначення шляхів співпраці з органами влади і місцевого самоврядування Чернігівщини, з іншими земляцькими організаціями, а також зі столичною владою; внесення змін до Ради Товариства.  

До складу робочої президії увійшли: голова Ради Товариства Віктор Ткаченко, виконавчий директор Товариства Тетяни Літошко, голова ревізійної комісії Олег Проценко, заступник голови Ради Товариства Василь Устименко, член Ради Товариства Микола Халимоненко, а також активісти земляцтва – Леонід Савченко, Єфросинія Андронова та Микола Лойка.

Перш, ніж перейти до роботи, Віктор Ткаченко повідомив, що впродовж року відійшли у вічність наші славетні земляки-побратими:

Микола Олександрович Белан з Ніжинського відділення;

Ніна Іванівна Борщ з Ічнянського відділення;

Михайло Григорович Курдюк з Ічнянського відділення;

Андрій Григорович Кочур з Менського відділення;

Василь Павлович Яковець, Михайло Григорович, Нецора Сидоренко Ігор Макарович з Корюківського відділення.

Пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання.

Потім затвердили наступний порядок денний конференції:

1.Про порядок проведення 21-го зібрання земляцтва (до 10 хв., інформує голова Ради).

  1. Про роботу земляцтва у 2016 році (до 30 хв., доповідає голова Товариства).

3.Звіт ревізійної комісії (до 10 хв., доповідає голова комісії).

4.Про вирішення фінансових питань (до 10 хв., інформує виконавчий директор Товариства).

5.Про внесення змін до складу керівних органів Товариства.

По першому питанню порядку денного Віктор Ткаченко запропонував провести зібрання земляцтва 20 січня наступного року о 17:00 в Міжнародному виставковому центрі. Програмою заходу передбачається перегляд документального фільму про історію та діяльність земляцтва за останній  рік, огляд виставок майстрів народної творчості Чернігівщини, традиційна зустріч «по куренях». Маємо сподівання, що На зібранні передбачається підписанн Угоди про співпрацю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Чернігівщини з Товариством.

У доповіді по другому питанню порядку денного Віктор Вікторович традиційно зупинився на роботі кожного з 23-х відділень, завершуючи яку повідомив, що більш детально про зроблене земляки мали змогу знайомитися впродовж року заглядаючи в газету «Отчий поріг» і відвідуючи офіційний сайт земляцтва.

  

Коротким був звіт голови ревізійної комісії Олега Проценка.

Під час обговорення доповіді та звіту делегати конференції проявили помітну активність.

Керівник відділення ліквідаторів наслідків катастрофи на ЧАЕС Микола Поета висловив жаль, що їх родина з кожним роком зазнає все відчутніших втрат, найсвіжіша з них – відхід у вічність невтомного Миколи Білана. Микола Володимирович запропонував щоб передплата на газету «Отчий поріг2 стала обов’язком кожного, атакож зізнався, що за три роки свого керівництва він так і не зумів скласти список земляків-ліквідаторів.

Тиждень тому обраний керівником Носівського відділення полковник у відставці, народний художник України Григорій Шкребель назвав кілька особливо помітних благодійних справ носівчан і наголосив, що головним для них у наступному році буде вшанування воїнів-земляків, які в полягли в зоні проведення АТО.

Військовий з досвідом участі в боях за незалежність і цілісність України Юрій Гриб запропонував на зібраннях земляків вшановувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих захисників нашої держави. Він звернув увагу на те, що серед присутніх на конференції дуже мало молодих, оскільки сьогодні молодь надає більше переваги спілкуванню в соцмережах, а не читанню газет. Юрій Гриб також вніс ряд конкретних пропозицій щодо залучення молоді в земляцтво, в тому числі й шляхом організації Радою Товариства проведення різноманітних заходів для молодих чернігівських киян.

Учасник АТО Володимир Холодний підтримав думку попереднього виступаючого та підтвердив, що не один раз із задоволенням возив на передову гуманітарну підтримку від земляків.

Пристрасним був виступ активіста Менського відділення Анатолія Соляника, який розповів про свою роботу по встановленню прапорів добровольчих батальйонів і висловив побажання скорішого закінчення російсько-української війни на сході України.

Микола Халимоненко традиційно зупинився на виданні газети «Отчий поріг». Він, зокрема, зазначив, що йому було приємно чути стурбовані голоси земляків, як тільки газета з якихось причин не вчасно доходила до передплатника.

Леонід Горлач (Коваленко) підтримав думку Миколи Івановича та висловив свою образу на коментарі, які на земляцькому сайті були оприлюднені земляками-відвідувачами до деяких номерів газети. Особливий акцент він зробив на позиції одного з авторів коментарів і недавній зустрічі з ним. У виступі Леонід Никифорович, вніс пропозицію «над роботою сайту встановити контроль» (який контроль?!). Він також хотів би зробити неможливе, повернувши стару версію сайту (до речі, нова версія, яку з головою Ради та виконавчим директором земляцтва погодив засновник і адміністратор сайту Юрій Пероганич, працює з липня 2013 року й нікому до цього часу не заважала – прим. авт.).

Такий провокаційний виступ Леоніда Горлача (Коваленка) змусив мене взяти слово та пояснити присутнім про недоречність звинувачень Леоніда Никифоровича на адресу сайту, матеріали з якого використовують  видання Чернігівщини та інших регіонів країни, що дозволяє цим виданням бути більш популярними і мати кількатисячний тираж. Крім того, на сайті коментарі до публікацій, в тому числі й про газету, можуть оприлюднювати всі його відвідувачі в будь-якому куточку планети Земля. І це є перевага сайту над можливостями газети «Отчий поріг», що не має розділу, де б розміщувалися об’єктивні відгуки про публікації в газеті. Про згадані Леонідом Горлачем (Коваленком) коментарі стосовно деяких номерів «Отчого поругу» можна сказати одне – всі вони коректні та законні. А тому Леоніду Никифоровичу немає потреби ображатися, тим більше налаштовувати інших проти тих, хто оприлюднює на сайті свої обгрунтовані коментарі, а також проти мене особисто, як заступника голои Ради відповідального за роботу сайту, що суворо дотримується законодавства України взагалі та журналістської етики, зокрема. На мою думку, після врахування Леонідом Горлачем (Коваленком) висловлених у коментарях обгрунтованих побажань, газета буде ще кращою та більш бажаною серед читачів (і відпаде потреба в її примусовій передплаті), а Леонід Никифорович стане ще авторитетнішим головним редактором.

Насамкінець делегати конференції одностайно проголосували за задовільну оцінку роботи земляцтва в 2016 році.

Конференція також прийняла очікувані організаційні рішення.

П’ятеро членів Ради за власним бажанням перейшли в статус почесних, а саме: Микола Борщ, Володимир Пушкарьов, Василь Устименко, Микола Халимоненко та Леонід Горлач.

Кожному з них Віктор Ткаченко вручив Почесні грамоти Товариства «за багаторічну та плідну роботу в Товаристві «Чернігівське земляцтво» в місті Києві, збереженні та примноженні духовної і культурної спадщини Сіверського краю».

У зв’язку зі складенням повноважень керівників відділень, зі складу Ради виведені Анатолій Собора, Володимир Саченко, Володимир Лузан, Петро Захарченко, Юрій Пероганич. Зі складу Ради згідно заяви такокож виведений Анатолій Ткаченко.

До складу почесних членів Ради увійшли Анатолій Собора, Володимир Саченко та Володимир Лузан.

Новообраними членами Ради стали Олександр Пухкал, Михайло Гриценко, Ольга Сирова, Григорій Шкребель, Борис Чуян.

Оцінюючи роботу року,  від імені Ради Віктор Ткаченко щиро подякував всім присутнім, які і є найактивнішими творцями добрих справ у земляцтві.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Загальні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Прийняли очікувані рішення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.