Це стосується кожного

Вчорашні, сьогоднішні та майбутні проблеми охорони здоров’я, якщо їх кардинально не вирішувати сьогодні!

Нагадаємо

Конституція України

Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.
Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

Відомі речі:

Ключовими проблемами охорони здоров’я населення є:
– недостатність фінансових, і насамперед бюджетних, ресурсів для забезпечення ефективної діяльності системи охорони здоров’я;
– нераціональна організація системи охорони здоров’я;
– вкрай незадовільний стан здоров’я населення;
– недосконалий ринок медичних послуг;
– низький рівень законодавства, яке впливає на створення умов для поліпшення стану здоров’я населення та підвищення ефективності використання в системі охорони здоров’я людських, матеріально-технічних і фінансових ресурсів в умовах ринкової економіки.
– недостатній рівень інформованості про сучасні медичні технології, засоби збереження здоров’я і активного дозвілля.

На що необхідно звернути увагу

Терміново

  1. Збільшити державні асигнування у сферу охорони здоров’я (не 3%, не 5%, а 10% – min. 7-8%) та звернути увагу на їх ефективне використання, а також впровадити в життя систему багатоканального фінансування цієї сфери.

В найближчий час

  1. Удосконалити систему соціального та правового захисту медичних, фармацевтичних працівників і пацієнтів.
  2. Оптимізувати систему медичної освіти з урахуванням сучасних викликів (безперервний професійний розвиток медичних працівників) .
  3. Відійти від радянської системи оплати праці медичних та фармацевтичних працівників. Заробляти – залежно від рівня кваліфікації, обсягів, якості, складності, ефективності й умов виконуваної роботи, а також з урахуванням профілактичної складової діяльності кожного лікаря.
  4. Забезпечити санітарно-епідемічне благополуччя населення, переорієнтацію охорони здоров’я на суттєве посилення заходів з попередженні захворювань, запобігання інфекційним захворюванням, зниження ризиків для здоров’я людини, що пов’язані з забрудненням і шкідливим впливом факторів довкілля.

У подальшому

  1. Створити умови для формування та стимулювання здорового способу життя, особливо серед дітей і молоді (посилити боротьбу з шкідливими звичками, розвивати фізичну культуру та спорт (забезпечити всебічне гармонійне фізичне, духовне і психічне виховання та навчання дитини, починаючи з народження, а також її раціональне харчування.
  2. Стимулювати народжуваність і зниження смертності, збереження та зміцнення репродуктивного здоров’я населення,
  3. В рамках соціальної політики, активно підтримувати молодь та захищати інвалідів і людей похилого віку.
  4. Інтенсифікувати в країні розвиток національної медичної та фармацевтичної промисловості, в тому числі медичного приладобудування, виробництва лікарських засобів і виробів медичного призначення, що призведе до здешевлення їх вартості.

Олег ШЕКЕРА

Опубліковано у Консультації | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.