Творча співпраця з Сумщиною продовжується

І триває вона вже понад 18 років. Спочатку це були лише екскурсії до сусіднього регіону. Хочу зразу ж відзначити, що найперша найдальша поїздка моя поїздка з юними краєзнавцями розпочалася саме з гетьманського міста Глухова, де навчався Олександр Довженко. А потім були Суми, Конотоп, село Шаповалівка Конотопського району, Путивль, Шостка, Ромни, Кролевець, Вороніж, Білопілля, Низи…. Всього і перерахувати неможливо.

Та, мабуть, найпам’ятнішими залишаються зустрічі з цікавими, талановитими людьми. З такими як от директор Недригайлівського музею Іваном Кириловичем Абаровським та нашим земляком з села Галайбине Борзнянського району (нині сумчанином), письменником Петром Андрійовичем Нестеренком.

У чарівний світ творів Олекси Ющенка увів юних краєзнавців Саме Іван  Кирилович (він теж є директор Хоружівського музею письменника), надіславши до нашої школи велику бібліотечку поетичних збірок автора, своїх краєзнавчих розвідок і книг про Недригайлівщину та її людей.

Крім того, ми ще з ним і часто зустрічаємось. У серпні 2019 року відгукнулась на запрошення Івана Кириловича взяти участь  в урочистій церемонії відкриття погруддя Олекси Ющенка. А делегація з Недригайлівщини відповідно привітала Сосницький літературно-меморіальний музей Олександра Довженка з ювілеєм, відвідавши садибу кінорежисера. І цього разу він приїхав не з пустими руками. До нашої скарбнички додалися збірочки: Віктора Скакуна  «Олекса Ющенко. Літературний портрет», буклет про життєвий і творчий шлях Олекси Ющенка, «Моєї юності птахи…» (поетичний збірник молодих поетів Недригайлівщини), Іван Абаровський «Мій край – моя історія жива» та примірник районної газети «Голос Посулля» (№ 62, 09.08.2019) про перебіг свята на садибі Олекси Ющенка.

А ще хочу від щирого серця подякувати Івану Кириловичу за особисте знайомство з Петром Андрійовичем Нестеренком. Це знайомство переросло у творчу дружбу.

Петро Нестеренко відвідав нашу школу, а ми, натомість,  зустрічалися з ним  у Сумах,  Білопіллі,  Хоружівці. Бібліотечка літератури рідного краю, створена при кабінеті української мови та літератури Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, постійно поповнюється новими надходженнями від митця-земляка. Тут вже більше ніж 20 книжок Петра Нестеренка з його дарчими підписами.  Крім того, він надсилає і поетичні збірки свого брата Миколи Нестеренка, члена Борзнянського відділення Чернігівського земляцтва, який є випускником нашої школи. Деякі вірші навіть стали ліричними піснями. Музику до них написав композитор Володимир Чернявський з Сосниці.

Книги ці користуються популярністю – їх читають не лише члени шкільного колективу, а й всі бажаючі, любителі художнього слова.

Вітаючи по телефону, 2 лютого, з днем народження Петра Андрійовича, дізналася, що він знову надіслав нам поштою свої нові видання. І вже ось 4 лютого  тримаю в руках ці збірочки.

Це «Колесо фортуни»  та «З музою – до останку» (про видатних земляків, знаних не лише на Сумщині). У коротенькому листі він повідомив, що зараз працює над повістю про Івана Кожедуба, якому 8 червня 2020 року виповнюється 100 років від дня народження. Нам це дуже відрадно, тому що наша екскурсійна група восени відвідала музей  Івана Кожедуба в місті Шостка.

Також бажає нам здоров’я, щастя і всього найкращого.

Валентина МОВЧАН

Опубліковано у Видатні земляки | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.