Тиждень земляцької активності

Завершився тиждень, що помітно був активним у житті Чернігівського земляцтва.

У понеділок, 8 грудня, відбулось засідання Ради Товариства. В ньому взяли участь члени Ради та запрошені активісти відділень. Розглядалися питання про скликання чергової конференції, про зміни у складі Ради, про подання відділень щодо відзначення земляків та про результати передплати на газету «Отчий поріг» на 2015 рік. З цих питань доповідали голова Ради Віктор Ткаченко та його перший заступник Тетяна Літошко. В обговоренні актуальних питань взяли участь практично всі учасники засідання.

2183506

2183507

Голова земляцтва Віктор Ткаченко представив Раді новообраних голів відділень: Коропського – Володимира Буглака, Носівського – Юрія Пероганича.

2183517

2183520

Новообрані очільники відділень коротко розповіли про себе.

Були також розглянуті актуальні питання діяльності земляцтва.

2183521

До початку засідання та після нього члени Ради мали змогу поспілкуватися один з одним і поділитися своїми досягненнями та планами.

2183523

2183529

2183534

2183537

У п’ятницю, 12 грудня, відбулась конференція земляцтва, в роботі якої взяли участь делегати, що були обрані від кожного відділення на їх підсумкових зборах.

2183557

2183544

2183554

2183644

Відкриваючи конференцію Віктор Ткаченко зазначив:

«Нинішній рік для всіх нас став випробуванням на міцність духу і сили. Революційний порив Майдану обагрився кров’ю його героїв та  вигнанням диктаторського режиму за межі держави. Ми переживаємо агресію так званих старших братів за давно замисленим сценарієм кремлівських монархістів. І знову ллється кров рядових українців, змушених боронити  свободу й незалежність власної землі. Українці, долаючи внутрішній розбрат, таки поволі рухаються до старої Європи.

Всі ці події проходять і крізь душу нашого дружного земляцтва, бо ми ж є невід’ємною частинкою всього народу, нам болить кожна рана бійця, кожна сльозина згорьованої матері чи дружини, стурбований погляд осиротілої дитини.

Ми навчилися  не лише з особливим трепетом вимовляти  священні слова «Слава Україні», а й носити їх високий зміст глибоко в серці.

Чернігівське земляцтво  і наші земляки на Чернігівщині  не стоять осторонь всенародної біди. По суті всі ми стали волонтерами у боротьбі за свободу. Війна перетворила багатомільйонну людську масу на згуртований високими ідеалами гордий народ. Про це я скажу у своїй доповіді.

Згадаймо принагідно промовисті рядки нашого видатного земляка поета Павла Тичини, писані в трагічні часи Вітчизняної війни:

Я єсть народ, якого правди сила

Ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила,

А сила знову розцвіла.

То ж з вірою в розквіт правди на землі, в нашу перемогу ми будемо будувати свої плани на наступний рік.»

Перш, ніж перейти до роботи зборів, Віктор Вікторович повідомив, що впродовж року відійшли у вічність наші славетні земляки-побратими, з якими ми пліч-о-пліч 19 років реалізовували ідею об′єднання земляків:

Зубець Михайло Васильович з Бобровицького відділення;

Зуй Віктор Дмитрович з Новгород-Сіверського відділення;

Бобров Анатолій Панасович з Прилуцького відділення;

Івахненко Олександр Іванович з Прилуцького відділення;

Гайдай Анатолій Федорович з Прилуцького відділення;

Плющ Іван Степанович з Борзнянського відділення;

Корбач Іван Михайлович з Менського відділення;

Лук’янова Олена Михайлівна з Менського відділення;

Міхнюк  Олег Іванович з Прилуцького відділення;

Тищенко Олександр Федорович  з Сосницького відділення;

Добичина Наталія Дмитрівна з Новгород-Сіверського відділення;

Малявка Михайло Олексійович з Новгород-Сіверського відділення;

Остапенко Володимир Сергійович з Ніжинського відділення;

Забуга Микола Петрович з Бахмацького відділення;

Кобко Григорій Лукич з Носівського відділення.

Пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання.

Для ведення конференції була обрана робоча президія у складі Віктора Ткаченка, Тетяни Літошко і Олега Проценка.

Делегати затвердили наступний порядок денний:

  1. Про порядок проведення загальних зборів до 19-ї річниці утворення земляцтва.
  2. Звіт Ради Товариства про роботу у 2014 році.
  3. Звіт ревізійної комісії.
  4. Про вирішення фінансових питань.
  5. Організаційні питання: про внесення змін до складу керівних органів Товариства.

З інформацією про проведення загальних зборів Товариства до 19-річниці утворення земляцтва виступив Віктор Ткаченко, а присутні погодилися із запропонованим порядком.

2183539

Доповідь  про звіт Ради земляцтва у 2014 році, яку  зробив Віктор Ткаченко, значно відрізнялася від доповідей попередніх років, а її вступна частина була наповнена сумною конкретикою:

«Життя внесло свої корективи в плани земляцтва з урахуванням ситуації в державі. Наші земляки стали активними учасниками Майдану, допомагали коштами, одягом, харчами, наповнюючи нашого, та не лише нашого намету на Майдані Сіверським духом. Двоє наших хлопців  – Андрій Мовчан та Василь Прохорський навіки залишились на Інститутській. Вони стали Героями України посмертно.

Ще 72 молоді сіверяни загинули у безглуздій війні на сході України. Найбільше загиблих з Козелецького, Бобровицького та Чернігівського районів. По трьох тілах бійців ведеться генетична експертиза. Це без урахування добровольців, яким наша держава і ліку не веде. Трьох останніх наших земляків, які загинули у бою за Донецький аеропорт, поховали буквально вчора (після цих слів пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання).

Дуже боляче думати сьогодні про молодих вдів, дітей без батьків та осиротілих матерів. Двійко діток, у Козелецькому і Чернігівському районах, народилися вже тоді, коли їх батьки загинули.

Звертаюся до вас, дорогі земляки, кожен у своєму відділенні, взяти під опіку родини загиблих, скалічених, допомогти в облаштуванні могил та увіковіченні їх пам’яті у школах, де вони навчалися.

Ми допомагаємо у загальнонародній війні чим можемо.

19 жовтня з ініціативи земляцтва, до якої потім долучилось багато громадських організацій, було проведено благодійний ярмарок «Коло життя», на якому зібрано понад 100 тисяч гривень для лікування поранених бійців. У цьому центрі на благодійних засадах виділено приміщення, в якому вже понад 3 місяці працює «Волонтерська сотня». Кілька машин протягом тижня від’їжджають з вантажами у зону АТО, госпіталі, місця проживання вимушених переселенців із різноманітним збіжжям, яке приносять сюди добрі люди.»

У доповіді Віктор Ткаченко коротко зупинився на роботі кожного відділення та об’єднання земляцтва, а також висловив особливу подяку тим, хто найбільше відзначився впродовж року: Анатолію Соборі, Якову Гальченку, Петру Устенку з Бахмацького відділення; Андрію Пінчуку, Василю Заболотному, Надії Голоті з Бобровицького відділення; Ніні Саєнко, Миколі Обушному, братам Проценкам-Олегу, В’ячеславу, Тарасу і Юрію з Борзнянського відділення; Надії Кольцовій, Ганні Калайді з Варвинського відділення; Олександру Нацику, братам Юрченкам, Михайлу Гриценку, Ользі Божок, Володимиру Гузію, Євгену Михайленку, Ганні Губар з Козелецького відділення; Тетяні Синяковій з Коропського відділення; Сергію Крекотню, Іллі Борисенку, Івану Єсипенку з Корюківського відділення; Миколі Ткачу, Валентині Терещенко, Наталії Сподаренко, Володимиру Набоці з Менського відділення; Галині Кокті, Петру Катіману, Тамарі Катіман, Ніні Заєць з Новгород-Сіверського відділення; Віктору Черненку, Миколі Стратілату, Василю Нечепі, Анатолію Стратілату з Носівського відділення; Павлу Кривоносу, ОлегуШекері, Миколі Гордієнку, Людмилі Тимофієвій, Аллі Поплавській з Прилуцького відділення; Діні Марущенко, Аллі Гуртовій з Ріпкинського відділення; Олексію Орєховичу, Михайлу Давиденку, Валентині Мовчан, Оксані Придусі з Сосницького відділення; Миколі Компанцю, Андрію Курданову, Валерію Демченку з Чернігівського відділення; Анатолію Ковалю, Ларисі Моцар та її онуку Дмитрику; Сергію Кудіну, Валерію Забіяці, Миколі Лойку, Віктору Сідєльову, Івану Остапенку з ветеранського об’єднання.

Насамкінець доповідач подякував всім землякам, які незважаючи на складнощі нинішнього періоду, докладали всіх зусиль для творення добрих справ на цій землі.

Зі звітом ревізійної комісії делегатів ознайомив її голова Олег Проценко.

2183558

У обговоренні обох звітів взяли участь заступник голови Ради, голова Сосницького відділення Олексій Орєхович, заступник голови Бобровицького відділення Надія Голота, голова Чернігівського відділення Микола Компанець, голова Семенівського відділення Євген Клименко, голова Борзнянського відділення Володимир Леміш, голова ветеранського об’єднання Сергій Кудін, активіст ветеранського об’єднання земляцтва, відповідальний секретар, перший заступник голови Київської організації ветеранів війни Віктор Сідєльов, голова Носівського відділення Юрій Пероганич, заступник голови Прилуцького відділення Микола Гордієнко, член Ради земляцтва, головний редактор видавництва «Дім, сад, город» Микола Халимоненко, заступник голови Корюківського відділення Сергій Крекотень, почесний член Ради, професор Національної академії державного управління при Президентові України Олександр Пухкал, голова Менського відділення Микола Ткач.

Олексій Орєхович подякував доповідачу за те, що в доповіді той коротко інформував про роботу Сосницького відділення та відразу зупинився на питаннях, які входять в обов’язки заступника голови Ради, а саме: на відзначеннях земляків; забезпеченні зв’язків із земляцькими об’єднаннями за кордоном; участі в розвитку суспільного мовлення. Він повідомив про похолодіння багаторічних плідних зв’язків з Чернігівським земляцтвом в Москві. Це сталося після того, як заступник цієї організації, голова Ради українських земляцтв Москви, який народився в селі Блистова Менського району, Микола Лях підписав звернення «відомих українців, що зараз живуть у РосіЇ» до президента України Віктора Януковича із закликом «навести порядок в країні…». Однак, зв’язки з іншими земляцькими організаціями в Російській Федерації та багатьма членами Чернігівського земляцтва в Москві залишаються стабільними, зокрема з керівниками РГО «Провісник» Тарасом Дудком (племінник Олександра Довженка) та Людмилою Мельник, що родом з Борзни. Про результати детальної спільної роботи з земляками в Росії можна дізнатися на сторінках офіційного сайту земляцтва.

Олексій Орєхович також ознайомив делегатів конференції з перспективами розвитку суспільного мовлення в Україні, з тим, що «Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 11 грудня цього року розглянула та затвердила перелік всеукраїнських громадських об’єднань, які братимуть участь у конференціях із обирання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До нього увійшли 57 ВГО, які подали документи до Національної ради. 25 організацій, за висновками Громадської комісії, яка проводила оцінку їх відповідності умовам, передбаченим статтею 8 Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», не допущені до участі в конференціях. До переліку всеукраїнських громадських об’єднань, які братимуть участь у конференції в сфері місцевого самоврядування увійшла Спілка громадських організацій «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» (разом з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та ВГО «Екологія та соціальний захист України». 12 грудня в конференц-залі «Далас» готелю «Хілтон» відбулась міжнародна конференція «Запуск суспільного мовлення в Україні. Зворотний відлік», яка була ініційована міжвідомчою робочою групою по впровадженню Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення». Він повідомив, що на засіданні Національної ради 11 грудня та на міжнародній конференції 12 грудня йому довелося бути присутнім у якості представника СГО «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України», де було приємно усвідомлювати те, що Асоціація, очолювана Віктором Ткаченком, який одночасно є й голова Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві, не пасе задніх по більшості питань, які сприяють створенню рівноправного громадянського суспільства та утвердженню незалежної України, а в це робить свій вклад і столичне Чернігівске земляцтво.

На завершення свого виступу Олексій Орєхович підсумував, що робота Ради земляцтва в цілому заслуговує оцінки «задовільно», а також запропонував затвердити звіти Ради та ревізійної комісії.

6CD89508

Надія Голота наголосила, що зміни в суспільстві змушують членів громадських організацій активізуватися, хоча поточного року зроблено багато. На її думку, робота Ради заслуговує оцінки «добре».

2183560

Микола Компанець зупинився на питанні допомоги учасникам АТО та  застеріг, що, на його думку, не варто особливо розголошувати факти матеріальної підтримки.

2183565

Євген Клименко розповів землякам про створення народного музею Тараса Шевченка в Семенівці до 200-річчя від дня народження поета.

2183572

Володимир Леміш щиро подякував землякам за підтримку у проведенні запланованих заходів.

2183622

Сергій Кудін інформував про роботу ветеранського об’єднання.

2183626

Віктор Сідєльов подякував Віктору Ткаченку за постійну увагу до роботи ветеранського об’єднання, а також вручив йому грамоту Київської організації ветеранів війни.

2183630

Юрій Пероганич зупинився на важливості інформації про діяльність земляцтва та про історію свого народу. Він переконаний в тому, що великі перспективи в цьому питанні має Інтернет. Зокрема, на офіційному сайті земляцтва можна створити краєзнавчу та мистецьку сторінки.

2183636

Микола Гордієнко підкреслив, що всіх земляків об’єднує любов до свого краю, а тому, оскільки сьогодні йде війна, нагадав, що в часи війни 1941-1945 років був популярним лозунг: «Що ти зробив для перемоги?».

2183637

Микола Халимоненко зупинився на питаннях видання земляцької газети.

2183639

Сергій Крекотень зауважив, що хотів більше гарного почути про газету «Отчий поріг», але, водночас, висловив побажання, що вона потребує допомогти у підготовці матеріалів про сучасну війну. На його думку, зараз війна, але в газеті нічого немає про те, що забезпечує перемогу, треба щоб працював лозунг: «Все для фронту! Все для перемоги!». А ще він зупинився на великому вкладі голови Корюківського відділення Василя Устименка у добрі земляцькі справи.

2183647

Олександр Пухкал нагадав для чого чернігівчани дев’ятнадцять років тому об’єдналися в земляцтво та про те, що тоді серед вищих посадових осіб держави було чимало вихідців з Чернігівщини, а зараз, на жаль, в урядових структурах, крім Віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського, немає земляків, які б могли ефективно допомагати області. Олександр Григорович запропонував активніше відновлювати історичну пам’ять, зберігати історичну спадщину і для цього домогтися щоб у кожному населеному пункті був створений кабінет історії, а також закликав приділяти більше уваги адресній допомозі тим, хто її потребує на батьківщині та тут в Києві.

2183648

Микола Ткач відзначив, що земляцький рух у Києві по праву очолює колектив нашого земляцтва, а до цього доклали душу і голова, і члени Ради. Микола Михайлович у виступі приділив увагу визначним вихідцям населених пунктів сучасного Менського району та завершив своїм віршем «Балада про вояка», якого присвятив війні на українському Донбасі.

2183650

Насамкінець Віктор Ткаченко підвів підсумки роботи конференції. Роботу Ради земляцтва було оцінено на «задовільно», затвердили заходи з організації та проведення загальних зборів 16 січня 2015 року, звіт Ради, ревізійної комісії та фінансові питання. До складу Ради були введені новообрані голова Короського відділення Володимир Буглак, голова Носівського відділення Юрій Пероганич, До складу ревізійної комісії обрано Олексія Калинського замість Петра Васюка, який вийшов за власним бажанням. Почесним членом Ради обраний Віктор Черненко.

2183652

Прийнято також рішення нагородити найвищою відзнакою земляцтва Почесним знаком (посмертно) Олега Міхнюка, який був активним членом Прилуцького відділення та ветеранського об’єднання впродовж багатьох років і загинув на українській Луганщині 20 серпня поточного року в ході бойових дій за смт Новосвітлівка.

2183654

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.