Він був біля витоків Чернігівського земляцтва

31 березня в автомобільній катастрофі загинув почесний член Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво», один із засновників земляцтва Федір Іванович Шпиг – український банкір, політик і громадський діяч, народний депутат України ІІІ-V скликань, президент Асоціації аматорського футболу України, голова опікунської ради Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Народився Федір Шпиг у селі Кобижча Бобровицького району 30 січня 1956 року.

Після закінчення Київського суднобудівного технікуму, в 1976-1978 роках проходив службу в армії. У 1984 році закінчив Київський інститут народного господарства (тепер – Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана), екоміст. Захистив кандидатську дисертацію на тему: «Управління діяльністю комерційного банку».

У 1978-1979 роках він технік-конструктор, інженер-технолог ЦКБ «Ленінська кузня». В 1979-1982  – старший інженер-конструктор об’єднання «Броваримеблі». З 1982 по 1991 рік – на комсомольській роботі. В 1991-1992 роках – начальник управління кредитних ресурсів АБ «Інко». З березня 1992 – голова правління АКБ «Аваль», голова правління, президент Акціонерного поштово-пенсійного банку «Аваль». Член Ради НБУ  (липень 1999 – січень 2007).

Заслужений економіст України (1997), нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ (1998), ІІ (2001), І (2006) ступенів, орденом князя Ярослава Мудрого V cтупеня (2011).

Федір Іванович брав активну участь в організації установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення Чернігівського земляцтва. Він активний учасник багатьох земляцьких заходів, надавав фінансову підтримку щодо їх проведення, а також у виданні перших календарів і багатьох книжок.

Меценатство та добродійність Федора Шпига відомі не тільки на Чернігівщині, а й в Україні. Він одним з найперших відгукнувся на заклик відродити гетьманську столицю Батурин і вніс у цей фонд мільйон гривень.

Є його меценатська заслуга й у відродженні Михайлівського золотоверхого собору та пам’ятника княгині Ольги в Києві. Федір Іванович допоміг відродити після страшної пожежі церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Кобижчі. У рідному селі він також реанімував сільський стадіон. Сто тисяч гривень пожертвував на придбання гаманожа, з допомогою якого тепер у медзакладі столиці видаляють пухлини головного мозку.

Не стояв осторонь Федір Шпиг під час спорудження багатьох пам’ятників, зокрема нашому земляку родом з Прилук, видантому актору театру та кіно, народному артисту УРСР Миколі Яковченку, відомому актору, режисеру та кісценаристу, народному артисту УРСР Леоніду Бикову.

З легкої руки Федора Івановича та за його фінансової підтримки в Україні розпочався випуск книжкової серії «Світова класика рідною мовою». Він також сказав своє категоричне депутатське «ні!» наданню в Україні російській мові статусу державної і цим чітко продемонстрував свою проукраїнську позицію.

Осиротіли юні футболісти, тренери, увесь дитячо-аматорський фубол Української держави. Відійшла ціла епоха відродження та збереження масового спорту, зокрема, футболу незалежної України.

Федір Іванович був фаховий і людяний в усьому. Він завжди був законослухняним громадянином. Тому, зважаючи на карантин, викликаний короновірусом, прощання та похорони відбудуться в закритому режимі відповідно до вимог законодавства України.

Потім ми повідомимо, де знаходиметиться могила – хто захоче і матиме можливість, зможе поклонитися земляку індивідуально.

Ми всі земляки глибоко сумуємо з приводу трагічної загибелі Федора Івановича Шпига та висловлюємо найщиріші співчуття його рідним і близьким, всім кобижчанам. Вічна йому пам’ять!

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Він був біля витоків Чернігівського земляцтва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.