Деталі, що підкреслюють контекст

Родина посла Німеччини в Косові розмістила у своєму будинку біженців з України. Німецькі дипломати пропонували поселити українських журналістів у своїх апартаментах, допоки будуть вирішені організаційні питання програми «Резиденція в Косові».

На фінансування цієї програми, що надає професійний прихисток у Приштині 20 працівникам українських медіа, а також на допомогу медійникам в Україні, уряд Німеччини виділив 1 млн євро. Водночас уряду Косова знадобилося лише чотири години, аби затвердити запропоновану депутатами та громадськими активістами програму «Резиденція в Косові».

Сьогодні в Приштині перебуває 11 журналістів та журналісток із різних регіонів України. Всі вони продовжують активну професійну діяльність.

Учора нашу групу запросив до себе посол Німеччини в Косові Йорн Роде. Ми спілкувалися в його резиденції на зеленій галявині, звідки відкривались живописні краєвиди державного заповідника Гермія. Головною темою спілкування була повномасштабна російська агресія проти України. Важливо було почути з вуст дипломата про підтримку, яку Європа та, зокрема, Німеччина й надалі надаватиме нашій країні для перемоги в цій війні.

Говорили також і про те, що прийшов час для визнання держави Косова Україною. Звісно, це може бути можливим тоді, коли останній російський окупант залишить нашу землю.

Косово – це Європа, наголосив Йорн Роде. Багато років Росія та Сербія, яка знаходиться під впливом політики Кремля, намагались призупинити цей процес. Але сьогодні настав час змінити ситуацію.

Пан амбасадор пригадав історію зі свого дитинства, коли під час громадянської війни в Нікарагуа він надіслав грошовий внесок для допомоги постраждалим громадянам. «Ця війна закінчилась перемогою, – зауважив він. – Вірю, що так само перемогою скінчиться і війна в Україні».

Ну, а ввечері фото з аудієнції Йорн Роде опублікував у своєму твіттері. Приємно, що на них є й мій подарунок пану послу: мальовки з петриківським розписом.

Людмила МАКЕЙ

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.