Ігор Клименко обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС

Сьогодні, 15 червня, у Міністерстві внутрішніх справ України відбулася зустріч Глави МВС Ігоря Клименка з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк. Головною темою перемовин стала координація США та України щодо ліквідації наслідків катастрофи на Каховській ГЕС.

Ігор Клименко поінформував американських партнерів, що тримає ситуацію під особистим контролем. Зокрема, він щоденно контролює роботу усіх підрозділів, які борються з наслідками цієї трагедії.

Він розповів, що наразі у Херсонській області великі проблеми, і не лише з водою, але й з витоком мастила з машинного залу Каховської ГЕС, яке рухається у напрямку Чорного моря.

«На цей момент одна з головних проблем – це витік мастила з Каховської ГЕС. Ми вчора знайшли велику масляну пляму розміром кілька десятків квадратних кілометрів. І ми говоримо про те, що ми не можемо його прибрати дуже швидко. Нам відомо, що 150 тонн цього масла вилилося з Каховського водосховища і пішло по Дніпру. Наразі ми вже маємо погіршення показників води у Чорному морі, саме по узбережжю Одеської області», – заявив Ігор Клименко.

Міністр внутрішніх справ України наголосив, що для ліквідації цих наслідків Україна додатково потребує обладнання, реагентів та відповідних фахівців.

Окрім того, Ігор Клименко розповів, що внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС лише на Дніпропетровщині близько 167 тисяч людей залишилися без води. І перше завдання влади у цьому напрямку – пробурити додаткові свердловини або ж дати воду з русла Дніпра.

«На сьогодні проблем з підвозом води немає, як з питною, так і технічною. Але це вимагає серйозної логістики, яку ми повністю налагодили. Головне, щоб люди, які постраждали від цієї катастрофи отримали нове житло», – заявив Глава МВС.

Своєю чергою, Посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що дуже обурена черговим терористичним актом зі сторони росії – підривом Каховської ГЕС. Вона наголосила, що офіційний Вашингтон докладатиме максимум зусиль, аби Україна могла оперативно подолати ці наслідки.

«Мені дуже прикро чути ці цифри. Це жахлива сторінка історії України. З перших хвилин, як ми дізналися про цю катастрофу ми дуже тісно співпрацювали з місцевою владою та вашим урядом для того, щоб визначити усі нагальні потреби. Утім, я неймовірно захоплююся оперативною роботою усіх підрозділів системи МВС, зокрема ДСНС, які героїчно рятують людей з підтоплених територій», – зазначила Бріджит Брінк.

Вона наголосила, що США вже співпрацюють з іншими партнерами, аби колективно реагувати на усі проблеми, які спричинив підрив Каховської ГЕС. Бріджит Брінк зазначила, що як тільки ситуація стабілізується, можна буде говорити про довгострокові наслідки цієї катастрофи та шляхи їх вирішення.

«Я обіцяю, що ми будемо надавати вам усю необхідну допомогу в найкоротші терміни, аби спільно подолати усі наслідки, спричинені підривом армією рф Каховської ГЕС», – резюмувала Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк.

Департамент комунікації МВС України

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.