Кілька свят в один день

Так сталося, що сьогодні, 16 травня, кілька свят, а саме:

1.Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванкуна роботу, до університету, школи чи садочка.

Наприклад, активістка Сосницького відділення земляцтва Людмила Коваленко сьогодні святкувала на Контрактовій площі столиці.

Випадково, але у вишиванках, зустрілися почесний член Ради Чернігівського земляцтва Юрій Пероганич і заступник голови Новгород-Сіверського відділення земляцтва Ганна Харченко;

2.У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася урочиста церемонія закриття XІX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяв участь ще чинний Президент України Петро Порошенко, котрий учора підписав довгоочікуваний Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року №2704-VIII.

Сьогодні цей Закон опублікований на сайті офіційного видання Верховної Ради України, газети «Голос України», а також у друкованій версії.

Переможці конкурсу – курсанти, студенти, школярі, вчителі української мови і літератури отримали нагороди та премії.

Виступаючі, з числа організаторів конкурсу та переможців, щиро дякували Петру Порошенку,  всім політикам за такий необхідний закон;

3.Поточного року вищезгадані два свята співпали з 10-річчям з дня появи першої публікації на сайті Чернігівського земляцтва, який створив Юрій Йосипович Пероганич.

Це була публікація Миколи Борща «Суботник у Пирогові».

Як вже повідомлялося в публікації від 15 липня 2018 року «Подолали тисячний рубіж», стара версія сайту наповнювалася з 16 травня 2009 по 17 червня 2013 року. За цей період, тобто за 49 місяців, було розміщено 321 матеріал, найбільше з яких розмістив Анатолій Миколайович Пінчук.

З 1 липня 2013 року запрацювала створена Юрієм Пероганичем нова версія сайту земляцтва. За період з 1 липня 2013 по 15 травня 2019 року, тобто за 70,5 місяців, на новому сайті розмістили 1385 публікацій, з яких:

Олексій Орєхович – 1306;

Юрій Пероганич – 71;

Анатолій Пінчук – 8.

Число коментарів на новому сайті становить 710. Деякі з них за об’ємом і змістом не поступаються публікаціям. До речі, з 2014 року коментування активізувалося на пропозицію метра журналістики, заслуженого журналіста України Петра Івановича Медвідя, бажанням якого було: «Треба, щоб був зворотній зв’язок».

У публікації «Подолали тисячний рубіж» була зроблена перша спроба стислого підсумку роботи сайту, а в «Яка користь від нашого земляцького сайту?» – друга.

Сьогодні головний редактор Олексій Орєхович  і адміністратор сайту Юрій Пероганич, на запрошення організаторів, побували на урочистостях з нагоди закриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та таким чином відзначили 10-річний ювілей електронного вісника земляцтва …

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Анонси, оголошення, Ювілеї | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 коментарі до Кілька свят в один день

 1. Микола Костюк коментує:

  Відвідуючи сайт, щоразу зустрічаєш інформацію, що є цікавою для нашого земляцького загалу. І дуже добре, що є можливість у вигляді коментарів ділитися своїми думками та вносити пропозиції.
  Вітаю всіх причетних до роботи сайту, і перш за все Олексія Федоровича і Юрія Йосиповича, з ювілеєм електронного вісника земляцтва!

 2. Людмила Коваленко коментує:

  10 років – це не мало. Вітаю засновників сайту з цією визначною датою! Сайт надає можливість ознайомитися з новинами рідного краю, а також життям земляків. Успіхів вам!

 3. Володимир Лузан коментує:

  Шановна редакція Сайту! Прийміть вітання з ювілеєм! Так тримати й надалі. Оперативно розміщуйте матеріали з життя Чернігівщини, України, і зрозуміло – нашого земляцтва. До зустрічей на сторінках електронного видання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.