Майбутнє Нової Басані залежить від усіх і кожного, хто гордо називає себе новобасанцем

21 вересня  голова  Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві Віктор Ткаченко та виконавчий директор Товариства, уродженка Нової Басані Тетяна Літошко на запрошення громади взяли участь у святкуванні Дня села в Новій Басані. Одного із найбільших, найперспективніших  населених пунктів Бобровицького району.  

Слід відзначити, що цього дня шановних гостей у Новій Басані було, як ніколи багато. Серед них депутат Чернігівської обласної ради Олександр Фенюк, заступник генерального  директора Українського аграрного холдингу Олександр Шаманський, керівник Яблунівського відділення ТОВ «Наташа-Агро» Анатолій Отрошко. Завітали на свято і колеги Новобасанького сільського голови Володимира Левченка – очільники  сільських рад  із сіл Білоцерківці, Бригинці, Марківці, Олександрівка Бобровицького району, Знам’янка Прилуцького та Середівка Згурівського районів, а також голова Макіївської об’єднаної  територіальної громади Носівського району.

Дата для відзначення дня народження села вибрана не випадково. Саме 21 вересня далекого 1943 року воно було визволене від німецько-фашистських загарбників. Програма Дня села розпочалася мітингом з нагоди 73-ої річниці визволення  Нової Басані від нацистських окупантів та відкриттям пам’ятного знаку учасникам АТО.

Вже більше семи десятиліть пройшло з того часу, як відгриміли останні постріли Другої світової війни. З кожним роком все менше і менше залишається ветеранів. Ось і в Новій Басані їх вже лише сім … Та знову завойовник посягнув на незалежність і суверенітет України,  знову проливається кров  українців. Як і в  лихі 41-45-ті роки минулого століття матері отримують страшні звістки про смерть синів…

Нині до списку ветеранів Другої світової війни, війни в Афганістані додалися і учасники антитерористичної операції, яку офіційно називають війною з  сусідньою Росією. Двадцять вісім новобасанців  пройшли горнило бойових дій. Двадцять п’ять вже демобілізовані, а три продовжують нести нелегку військову службу.

Новобасанська сільська рада прийняла рішення про відкриття пам’ятного знаку славним синам України, героїчним захисникам Вітчизни – учасникам АТО. Кошти на його виготовлення виділило ТОВ «Наташа-Агро». Почесне право перерізати червону стрічку надали найстаршому (1965 року народження) із учасників АТО Олегу Чачину. В урочистій обстановці біля пам’ятного знаку новобасанським воїнам-атовцям вручили конверти з грошима та квіти.

dsc_0052_660x397

dsc_0136_660x765

dsc_0118_660x293

dsc_0090_660x359

dsc_0101_660x473

dsc_0131_660x531

Продовжилося святкування Дня села на сільському стадіоні. Тут же розташувалися столики, на яких розмістилися чудові вересневі квіткові композиції та талановиті вироби майстринь. Колективними учасниками виставки стали місцеві школи, бібліотека, сільська рада та сільська лікарська амбулаторія, яка і отримала першу премію.

dsc_0211_660x427

dsc_0230_660x406

dsc_0189_660x463

Свої майстерні численні вишивки представляла двадцятидев’ятирічна Світлана Ющенко. Вишивати вона  почала ще з п’ятнадцяти років.

dsc_0201_660x913

Захоплюючою та різноманітною за жанрами була концертна програма. Виступало багато юних талантів. Вітали гостей свята наймолодші учасники– вихованці дитячого садка «Зернятко».

dsc_0247_660x440

Школярка Олександра Романенко покорила всіх піснею  «Село, моє  рідне село». Учні Новобасанської ЗОШ І-ІІІ ступенів виконали хореографічну композицію «Лише у нас на Україні».

Як і завжди, активну участь у концерті  взяв хоровий  колектив  «Колорит» (художній керівник Володимир Приходько), яким  новобасанці по праву можуть гордитися.

Розвеселили всіх гумористичні сценки «Параска і Палажка на ярмарку» та «Як жінки йшли воювати».

Свої твори  читав відомий поет-пісняр Володимир Путята, який народився в Новій Басані, а нині проживає в столиці. Пісні на його слова в репертуарі багатьох відомих співаків, в тому числі  Івана Поповича, Алли Кудлай. В концертній програмі  відбулася прем’єра його нового твору «Пісня про Нову Басань».

dsc_0410_660x555

dsc_0377_660x452

Багато добрих і щирих слів почули цього дня новобасанці від шановних  гостей, приймали подарунки.

До вітального слова запрошували голову Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві Віктора Ткаченка. Віктор Вікторович подарував новобасанській футбольній команді дівчат «Хуторянка», яка вже встигла заявити про себе,  сувенірний м’яч з автографами  найвідоміших українських футболістів. Привіз також подарунки від земляцтва для наймолодшого та найстарішого жителя села.

dsc_0294_660x420

Заступник генерального директора Українського аграрного холдингу Олександр Шаманський вручив «Хуторянці» футбольну форму.

Сільський голова села Знам’янка Прилуцького району Віта Мізюк піднесла Володимиру Левченку запашний коровай та символ України – калину.

dsc_0308_660x717

Лідер Марковецької сільської громади Тетяна Сугоняко подарувала Новобанській сільській бібліотеці-філіалу краєзнавчу книгу про село Марківці та збірку поезій марковецьких поетів-аматорів.

dsc_0323_660x482

Білоцерківський сільський голова Тамара Лук’яненко для подарунка вибрала ікону Георгія Побідоносця.

Найкращі побажаня Новобасанській громаді звучали у виступах голови Макіївської об’єднаної територіальної  громади   Петра Баклана та  Олександрівського сільського голови Наталії Янок.

dsc_0342_660x671

dsc_0369_660x892

Порадували  гості і своїми пісенними подарунками. На сцені співали жіночий  вокальний ансамбль «Барвінок» із Олександрівки, дует із Марківців, у  складі якого і сільський голова Тетяна Сугоняко. Міні-концерт показала творча  делегація із села Білоцерківці на чолі із сільським головою Тамарою Лук’яненко, яка чудово співала як соло, так і в складі  жіночого ансамблю.

Звичайно ж не можна не згадати про її величність погоду, яка  намагалася внести свої корективи у хід святкування. Зранку навіть порадувала сонечком і мало хто захватив із собою парасольки. Вже на початку концерту почав накрапати дощ. Та йому не вдалося злякати учасників свята.  Попри погодні примхи  всіх зігрівало тепло, яке  щедро дарували  своєю  творчістю аматори сцени. Чудового настрою додавала українська пісня.

dsc_0259_660x444

dsc_0431_660x374

dsc_0424_660x408

dsc_0340_660x440

День села року 2016 відбувся! Попереду  Новобасанську  сільську громаду на чолі з сільським головою Володимиром  Левченком чекає нелегка праця для здійснення планів, задумів і завдань, без яких неможливий подальший розвиток  рідного села. У якого є не тільки славне минуле, а і  перспективне майбутнє. Яким воно буде в значній мірі залежить  від  усіх і кожного, хто  гордо називає себе новобасанцем.

Людмила ХВОЯ

Опубліковано у Дні поселень | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.