Музейна зустріч з Ігорем Гиричем

24 червня в Чернігівському історичному музеї імені Василя Тарновського відбулася чергова «Музейна зустріч». Цього разу на неї був запрошений відомий історик, головний редактор часопису «Пам’ятки України: історія та культура» доктор історичних наук Ігор Борисович Гирич.

На початку спілкування йшлося про діяльність журналу, його історію, мету, проблеми. Видання, крім іншого, активно звернулося до створення номерів, присвячених окремим темам – подіям, персоналіям, інституціям. В часи відсутності державного фінансування така редакційна політика дозволяє видавати цікаві часописи, зроблені на високому науковому та поліграфічному рівні, який не поступається закордонним аналогічним виданням. З-поміж чернігівських сюжетів можна назвати номери, присвячені Ніжину, Михайлу Могилянському. Говорилося про важливість активізувати діяльність місцевих сил, адже Чернігівщина заслуговує значно більшого. У першу чергу, з огляду на участь у заході музейних працівників, присутні вирішили попрацювати щодо видання чисел, присвячених Чернігівському історичному музею імені Василя Тарновського, якому в 2016 році виповнюється 120 років з часу заснування, та Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», який в 2014 році уже розпочав підготовку нарисів.

DSCN00761

Основною темою зустрічі стала лекція Ігоря Гирича «Українська національна ідея. До постановки питання», виступити з якою музей імені Василя Тарновського поросив вченого, знаючи, що на початку цього року він захистив докторську дисертацію, апробовану в монографії «Українські інтелектуали і політична окремішність (середина ХІХ – початок ХХ століття)».

Йшлося про етапи формування українського національно-визвольного руху, їхні визначальні риси, діячів. Відбувалася не суха лекція, а діалог. Найбільшу зацікавленість присутніх і найбільше запитань викликали відповіді про роль чернігівців; про те, що важливіше для долі держави – ідеологія чи економіка; про те, як нехтування власною історією, поблажливість до ідеологій чужих держав, як помилки минулих часів стали реаліями сучасного життя України.

Попри літній період відпусток на зустріч зібралася чимала аудиторія: викладачі університетів, представник Українського інституту національної пам’яті, працівники музеїв, архіву, бібліотеки, журналісти, звичайні чернігівці.

Ігор Гирич подарував музею і обласній бібліотеці імені Володимира Короленка свою монографію, що стала вже бібліографічною рідкістю, книгу про Київ та праці Вячеслава Липинського.

CCB39DE6

Людмила ЛИНЮК, заступник директора з наукової роботи Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.