Обговорили, але рішення ще не прийняли

Сьогодні, 9 лютого, разом з головою Сосницької районної державної адміністрації Олегом Максименком, заступником голови районної ради Геннадієм Смаглюком і депутатом Чернігівської обласної ради Дмитром Блаушем взяв участь у громадському обговоренні питання щодо приєднання Авдіївської сільської ради до Сосницької чи Понорницької об’єднаних територіальних громад.

Заповнена людьми зала сільського будинку культури, і є підтвердженням важливості рішення, яке обговорювалось.

Під час свого виступу закцентував увагу на суті реформи, її переваги та недоліки.

Зупинився на тих моментах, які безпосередньо впливають на життя жителів Авдіївки.

То що ж на сьогодні може запропонувати Сосницька ОТГ:
– Авдіївська ЗОШ – опорна школа;
– центр безпеки громади (пожежна охорона 2 автомобілі, станція швидкої допомоги 1 карета, поліцейський пост 1 автомобіль), все це бажано під єдиним дахом;
– лікарська амбулаторія (в ідеалі 2 лікаря), до 5-ти ліжко-місць денного стаціонару, в іншій частині приміщення хоспісне відділення (12-16 робочих місць для місцевих);
– місцеве відділення комунального підприємства КП «Благоустрій», в перспективі зі спеціальною технікою (трактор з відвалом для чистки снігу, причепом і косаркою для трави, сміттєвоз для вивозу сміття з Авдіївки, Шаболтасівки та Хлоп‘яників і можливо інших сіл);

Чи реально виконати запропоноване?

На мою думку, для цього достатньо 1-2 роки.

Вибір за Вами, авдіївці!

Впевнений, авдіївчани зроблять обдуманий вибір!

 

Андрій ПОРТНИЙ, голова Сосницької ОТГ

Читайте також: Позиція

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Обговорили, але рішення ще не прийняли

 1. Людмила Коваленко коментує:

  Дискусії на цю тему ведуться вже давно. Авдіївка пережила багато реорганізацій: підорядковувалась Новгород-Сіверському, Понорниці, Сосниці. На мою думку наразі більш вигідна пропозиція – це Сосниця. Але приймати рішення будуть мешканці села сподіваюсь, що воно буде вірне.

 2. Микола Корнієнко коментує:

  Дійсно розмови ведуться, але толк відсутній. Була Авдіівська волость Сосницького повіту більш ніж сотню років. Була Авдіівська сільрада в Понорницькому районі більше тридцяти років, а в Новгород-Сіверському районі лише два роки. Останні 55 років Авдіівка у складі Сосницького району. До «отримання незалежності Україною» Авдіівка процвітала: і колгосп розвивався, і більшість людей багатіла… За останні два з лишнім десятиліття у селі не збудовано жодного інфраструктурного об‘єкта, жодного метра дороги з твердим покриттям. Новітні місцеві поміщики за безцінь заволоділи майном колишнього колгоспу та сільгосптехніки, за невисокими розцінками орендують земельні паї. Авдіівська сільрада дотується з районного бюджету, тобто не є самодостатньою. І вірно сказав вчора на зборах голова Сосницько ОТГ Андрій Портний, що треба мінімум два роки, щоб з допомогою вже діючої громади навести лад у Авдіівському безладі. І тут просто одного бажання авдіівців піти в Понорницьку чи Сосницьку громаду замало. Треба втручання вищих гілок влади. Адже те, так зване «опитування» ведеться, але ж люди не володіють у повному обсязі необхідною інформацією що до чого. На поясненні, що до Понорниці сім кілометрів, а до Сосниці – 40 – далеко не заїдеш. Крім того, новостворена Понорницька ОТГ не є самодостатньою та найближчим часом має об‘єднатися з Коропською ОТГ (і це буде доцільно). Підсилюється необхідність втручання облдержадміністрації після того, як з 8 на 9 лютого було вчинено «викрадення» печатки та документів з приміщення Авдіівськоі сільради.

 3. Василь Грищенко коментує:

  Ті «громадяни», що зараз за продовження нищення села Авдіївки шляхом «об’єднання з Понорницею», свого часу «розтягнули» одне з найпотужніших господарств не тільки району, а, мабуть, й області.
  Звичайно, що в цьому головним винуватцем є жадібність до наживи. Адже хто сьогодні за створення хаосу в сільській громаді – це, перш за все, чинний і попередній сільський голови, на совісті котрих чисельні порушення у майновій і земельній справах. А разом з ними «фермери», що заволоділи найбільшим майном і земельними паями. У Сосниці про це знають, однак ще нічого не зробили, але за умови «запуску самодостатності громади» зможуть навести лад. У Понорниці до цього байдуже ставлення. Адже там, мабуть, таке ж саме становище. Не випадково ж вони не увійшли в Коропську ОТГ, залишившись з однією Вербою в парі. І сьогодні не факт, що Покошичі, Криски, Придеснянське (Свердловка) та інші мають велике бажання об’єднуватися з Понорницею, знаючи всю правду.
  Деструктивним є втручання в цю справу відомого підприємця з Понорниці, депутата обласної ради, котрий володіє магазинами і в Понорниці, і в Авдіївці. Йому давно треба відзвітувати: як він працює над наповненням бюджету громади? І весь свій «звіт» показати в новинах по телебаченню, а не те, як кричать найняті авдіївські крикуни на недільних зборах.
  За час дії законодавства «про децентралізацію» (хоч воно суперечить Конституції) у районі, як і в області не проводилася належна підготовча робота. Ми чули тільки звіти про кількість створених ОТГ, і скільки кому «дали» грошей. Але ж «даванням» приходить кінець…
  От і маємо те, що маємо: Авдіївка схожа на Понорницю смітниками в лісі, поганими дорогами та вулицями, відсутністю коштів у бюджетах громад на бодай елементарне…
  Що ж запропонували голови Сосницької та Понорницької ОТГ. Сосницький запропонував програму конкретних першочергових дій, а Понорницький повідомив, що в них немає робочих рук і він розраховує на авдіївців, які будуть їздити за сім кілометрів на роботу в Понорницю. До речі, він не сказав, що й діти авдіївців у 10-12 клас також будуть їздити до школи в Понорницю, а не ходити в свою рідну!

 4. Василь Грищенко коментує:

  У соцмережі знайшов недавно поширений схожий відгук небайдужого авдіївця Василя Чепурного:
  “До Сосниці чи Понорниці?
  У четвер авдіївські депутати будуть вирішувати до якої громади приєднатися – до Сосницької чи Понорницької. Звісно, вирішувати їм, а не нам, землякам, що не в Авдіївці живуть. Але сказати дещо й ми маємо право – зі сторони.
  Скажімо, я вважав найкращим варіантом створення окремої Авдіївської ОТГ – з Шаболтасівкою, Хлоп’яниками, Козляничами, Руднею, Стахорщиною і Лоскою та й Покошичі хотіли до Авдіївки.
  Але авдіївське керівництво робило все, щоб громади не було – сільський голова Анатолій Адаменко натомість чомусь висувався на голову і Сосницької, і Понорницької громад….
  А він та ще “голова колгоспу” Лазаренко переконували мене, що в Авдіївці для ОТГ нема …кадрів. Тобто всі розумні виїхали, одну дурні остались? Розкажіть це голові Мринської ОТГ, до якого їздять на роботу спеціалісти з Носівки, голові Михайло – Коцюбинської ОТГ, до якого їздять на роботу з Чернігова. Та й не вірю я, що в Авдіївці нема уже розумних людей. Скажімо, будь хто з фермерів – Іващенко, Ященко, Жилко міг би спокійно не тільки відділ ОТГ очолити, але й саму громаду.
  Проте, як на мене, причина небажання громади проста – колгоспний ліс, який безбожно і безконтрольно вирізається. Ким – авдіївці знають, правда ж? Не знає тільки прокуратура, від якої допоміг відбитися вже колишній народний депутат від Радикальної партії Ляшка…
  Через небажання двох авдіївських керівників створити громаду Авдіївка втратила за три роки мінімум 15 мільйонів державної субвенції на медицину, освіту, ремонт доріг і освітлення вулиць. Але авдіївцям краще закопатися в ту дурну картоплю і носа не висувати – “хай, якось воно буде…”

  Тепер про те – куди ж далі?
  Що таке Сосницька громада? Більша частина району (відповідно, велика частина державної субвенції). Молоді і розумні керівники. Можливість відновлення лікарні в Авдіївці, “швидкої”, створення опорної школи.
  Що таке Понорницька громада? Це Понорниця з Вербою. Все. До них навіть Покошичі та інші сусідні села не хочуть приєднуватися. Громада фінансово НЕСПРОМОЖНА. А її голова пропонує авдіївцям туди на роботу їздити – а зараз що, не можна? Кордон заважає?
  Відстань. У наш час – це не відстані (до речі, 7 км до Понорниці розбиті). Та й головне не це – в Авдіївці буде відокремлений працівник центру надання адміністративних послуг і не треба буде за довідками у Сосницю їхати.
  Відео зборів показало: сільський голова Анатолій Адаменко – за Понорницю. Я його розумію – у слабій Понорницькій ОТГ він і далі зможе мати вплив, а в Сосницькій буде важче. Та й ліс же, ліс…
  Прикро, що не всі вчителі авдіївські на збори прийшли – ну, що ж тоді не нарікайте! Вам там жити…
  Бажаю здорового ґлузду авдіївським депутатам! Ну, і смашної картопельки! :)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.