Перемогли у битві за Київ, переможемо і у битві за Україну

У перший день широкомасштабної війни, 24 лютого 2022 року, було завдано 34 ракетні удари лише по Київу і 34 удари – по Житомиру. О 5-й годині ранку почався ракетний удар по авіабазі Васильків (нафтобазі, центру «Байрахтарів»). Ворог планував оточити Київ, перерізавши житомирську і одеську автотраси, залізничну лінію на Фастів, захопивши аеродроми в Жулянах, Василькові, Гостомелі. О 8-й годині почався наступ ворожих колон від білоруського кордону частин фактично двох (36 і 35) ворожих армій. Ворог дійшов до околиць Київа через Чорнобиль до 21:00 24 лютого. Ворожий десант з Гостомеля був вибитий.

26 лютого друга спроба захопити Гостомель. Вони заходили на три дні. 8 годин неперервно сунула техніка. Наступала 36 загальновійськова армія (Улан-Уде, Забайкалля). За 36А сунули 64 мотобригада 35 армії (з Хабаровська, «мясники Бучі»), 36 мотобригада (Борзя), 11 десантно- штурмова бригада (Улан-Уде), 31 десантно-штурмова бригада (Ульяновск), 155 бригада морської піхоти (з Далекого сходу, бої за Мощун), 217 полк десанту ВДВ (Іваново), кемеровський ОМОН і кемеровський СОБР ( командира СОБРу вбили), два загони чеченців (14 мотополк спецназу і ОМОН «Ахмат Грозний», Бородянка, Ворзель), хакаський ОМОН (для зачистки Київа), переодягнеті групи спецназу. У повітрі знаходилося 18 десантних літаків Ил-76. 26 лютого почалися героїчні бої за Бородянку (до 5 березня).

Уже 27 лютого ворог перейшов, захопив «дорогу смерті» житомирську трасу. 5 танкова бригада («бойових бурятів») захопила (до 30 березня) Мотижин і Копилов, почалися бої за Ясногородку. Бригада мала досвід боїв у Сирії і на Донбасі. До Голосіїва залишилося два десятки кілометрів. 27 лютого почалися вуличні бої у Бучі. Просочилися диверсійні групи і групи десантників ще далі. Спроба висадки повітряного десанту у Білій церкві. 27 лютого йшли бої на вулицях Василькова. Обороняли місто авіатори 40 бригади тактичної авіації і тероборона. 28 лютого було відкрито Васильківську трасу. 12 березня авіабаза була знищена ударом 8 ракет по складам боєприпасів.

Перші 2-3 дні були вирішальні . Людьми ніхто не керував. На цьому напрямі не виявилося жодної повноцінної української армійської бригади. Лише загони тероборони. Ворог про це знав. Хаос у СБУ, військоматах. Що робити? Будем битися! Люди організовувалися самі. Ця битва за Київ була вирішальною і поворотною у війні. Київ за три дні не захопили. Добровільні формування киян проявили небачений героїзм у боях з регулярними частинами ворога у прикиївських лісах. Весь Київ покрився блокпостами і ворожі диверсанти були знешкоджені. Місяць йшли бої за Бородянку, Макарів, Ірпінь, Мощун, Бучу, Мотижин, Гостомель. З нашої сторони було задіяно 4 бригаду Нацгвардії, 3 полк спецназу, 8 вінницький полк Нацгвардії, окрема збірна артилерійська група, авіація (СУ-24М, Мі-8 , Міг- 29).

Чому ворог програв головну битву за Київ? На першому місці це виключно героїзм і патріотизм наших легендарних людей. Тероборона була у кожному селі. На другому плані ідіотизм ворожого плануваня операції за схемою захоплення Криму та Донбасу, самовпевненність ворога у своїй моральній, технічній і чисельній перевазі. У засідку потрапив кемеровський СОБР і був розбитий, розбитий загін чеченців (кажуть по наведенню російського ФСБ), при виході з житомирської траси втрати ворога сягали 700 чоловік, десант у Гостомелі втратив половину складу, При ударі по кп 36 армії у Дитятках поранений і вибув начштабу армії . Керування військами ворога було невдалим, йшли колонами без розгортання, не було чомусь авіаційного прикриття та належного артилерійського забезпечення. Логістика забезпечення не спрацювала.Хто їхав по житомирській трасі бачив розбиті нашою артилерією ворожі танки. Артилеристи наші молодці! Не було введено другий ворожий ешелон розгортання в напряму Житомира. Все це можна пояснимти і тим що Забайкальський округ в Росії завжди був притулком для бездарних офіцерських кадрів і рядового складу з бурятів. Не дивно, що армія почала мародерствувати, розкладатися, а армії мародерів стають некеровані. Ми перемогли у битві за Київ, переможемо і у битві за Україну.

Володимир ГУЗІЙ

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Перемогли у битві за Київ, переможемо і у битві за Україну

  1. Володимир Лузан коментує:

    У перші дні війни був сильний дух і не було чвар. На них як часу не вистачало, так і ініціаторів. Адже чвари і розбрат властиві амбітним політичним збоченцям, які в той час поховалися від страху в нори, або втікли за кордон.
    Після визволення значних територій і стабілізації фронтів щури повилізали і, за ненав’язливим спрямуванням ворога та з власної ініціативи, розпочали свою брудну руйнівну роботу. Нам треба не вестися на намагання спрямувати нас на манівці, навчитися відрізняти правду від брехні. А головне – терпіння. Манна з неба не впаде. Для цього потрібно посіяти зерна, доглянути сходи, зібрати урожай, і тільки тоді з зерен цього врожаю зробити бажаний продукт…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.