Підбито підсумки минулорічної роботи агропромислового комплексу Чернігівщини

24 лютого аграрії Чернігівської області підбивали підсумки своє ї роботи у 2015 році.

На засіданні колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації під головуванням його директора Сергія Хоботні, в якому взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич і заступник голови обласної ради Арсен Дідур, розглянули підсумки роботи агропромислового комплексу області за минулий рік і завдання з розвитку сільськогосподарського виробництва в поточному році. Також зроблено аналіз реалізації державних та обласних програм розвитку агропромислового комплексу, роботи харчової (переробної) галузі, цінової політики у молочних і хлібопекарських підприємствах тощо.

 D2BD9642  EEB65433

F2C7BF67

Нагальним залишається питання своєчасного розрахунку молокопереробних підприємств із сільгоспвиробниками за молочну сировину.

Загалом аграрії Чернігівщини утримують порівняно сильні позиції на загальнонаціональному рівні.

При прогнозі в майже 3,4 мільйона намолочено 3,5 мільйона тонн зернових і зернобобових культур.

Виробництво олії з плюсом майже 13% ніж за аналогічний період попереднього року.

У сільськогосподарських підприємствах області відбулося збільшення обсягів виробництва молока та яєць.

Продуктивність дійного поголів’я в середньому по області збільшилась більше як на 8,1%. При цьому, найвищі показники досягнуті в Ічнянському, Варвинському та Бахмацькому районах.

Середньодобові прирости великої рогатої худоби у середньому по області збільшились до 567 голів.

Продовжувалась розбудова виробничої інфраструктури галузі.

Протягом 2015 року введено в експлуатацію 11 тваринницьких об’єктів: 6 — у скотарстві, 4 – у свинарстві, 1- у птахівництві.

Проводилась робота по технічному переоснащенню сільськогосподарського виробництва. Сільськогосподарськими товаровиробниками придбано 57 тракторів, 48 зернозбиральних комбайнів, 366 одиниць іншої сільськогосподарської техніки і обладнання на загальну суму 390 мільйонів гривень.

Втім працювати теж є над чим.

Зокрема, Леонід Сахневич, який відкривав засідання колегії, зауважив, що головною метою діяльності Департаменту та управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій у 2016 році буде забезпечення конкурентоспроможності сільського господарства області на внутрішньому і зовнішньому ринку та створення умов для розвитку підприємництва у сільській місцевості.

EE54C250

– Профільні управління в районах мають більше уваги звернути на налагодження співробітництва з сільгоспвиробниками. Варто не лише підраховувати вирощене, а й допомагати досягати кращих результатів, – наголосив він.

Арсен Дідур у своєму виступі акцентував увагу на пріоритетних напрямках роботи сільськогосподарських виробників, проблемах реалізації завдань, що стоять перед ними та агропромисловим комплексом в цілому. Він закликав спільними зусиллями депутатського корпусу обласної ради та виконавчої влади сприяти розвитку пріоритетної галузі економіки області та надавати підтримку селянам для того, щоб Україна була розвинутою державою в усіх сферах сільськогосподарського виробництва.

9E67FF66

Учасники засідання також обговорили методи популяризації продукції місцевих виробників, стан виконавської дисципліни в Департаменті та управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрацій. Наголошували на необхідності розширення ринку збуту та збільшенні виробництва сільськогосподарської продукції.

Крім того, керівники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій озвучили низку актуальних питань щодо проблем розвитку сільського господарства, які, в основному, стосувалися приватизації землі, очікуваної посухи, енергетичних затрат та іншого.

По завершенню засідання колегії були напрацьовані відповідні рекомендації.

За матеріалами відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.