Подорожували Коропщиною

У публікації «Молодіжне відділення ярмаркувало в Коропі» йшлося про відвідини в Коропі делегацією молодіжного відділення земляцтва цьогорічного Свято-Миколаївського ярмарку, що запам’ятався надзвичайно щирими емоціями, захопливим дійством і смачними стравами.  

Ці враження стали основою для наступної подорожі Коропщиною. Минулими вихідними представники молодіжного відділення відвідали Мезинський національний природний парк та побували у Мезинському археологічному науково-дослідному музеї імені Василя Куриленка.

Коропський район багатий пам’ятками історії та культури. Серед них: храми (найвизначнішою пам’яткою тут є Іллінська церква-фортеця у Коропі – єдина на Лівобережжі України); палац Рум’янцева-Задунайського  у Вишеньках; усипальня Віри Богданівської-Попової у Шабалинові; Рихлівский Свято-Миколаївський монастир; Мезинська стоянка первісної людини, древнє село Оболоння, село Радичев (на думку деяких істориків, засноване на місці древнього міста), старе городище села Райгородок, смт Понорниця (відоме династіями гончарів і цілющим «синім колодязем»), історичні й природні пам’ятки Мезинського національного природного парку; Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені Василя Куриленка; Коропський регіональний історико-археологічний музей; меморіальний музей Миколи Кибальчича у Коропі. Крім того, на Коропщині багато справді чудових куточків природи, де душа і порадіє, й відпочине.

У Мезинському національному парку росте стародавній дуб-довгожитель, який місцеві мешканці називають «Цар-дубом» і вік якого налічує майже 1000 років, та дещо молодший дуб, вік якого понад 800 років.

Проте це не єдине дерево у цій місцевості, якому поза 100 років. Біля села Рихли є старовинні дубова і ялинкова алеї, де вік дерев налічує понад сотню років.  Веде ялинкова алея до колишніх монастирських печер.

Під час цієї подорожі ми збагатились знаннями про рідний Чернігівський край, звичаї та традиції Коропського району.

Валерій ДЕМЧЕНКО

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.