Попередні підсумки ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН

15 березня в Чернігівській обласній державній адміністрації (ОДА) відбулася робоча нарада з питань впровадження спеціального пілотування по співробітництву територіальних громад Чернігівської області в рамках участі у ІІІ фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»,  яку провели перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич і перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

PR 02_654x436

У заході також взяли участь керівники Борзнянської, Варвинської, Прилуцької, Семенівської райдержадміністрацій та районних рад, Семенівський міський голова Олександр Бичков, Міжнародний менеджер проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Хендрік ван Зіл, Старший програмний менеджер проекту ЄС/ПРООН.

PR 01_654x404  PR 03_654x378

PR 04_654x356

PR 05_654x376

PR 06_654x392

PR 07_654x376

В ході наради було підведено попередні підсумки роботи по впровадженню спеціального пілотування у сфері співробітництва територіальних громад Чернігівської області в рамках участі у ІІІ фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Леонід Сахневич зазначив, що «за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради на Чернігівщині впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Він дає поштовх до самоорганізації громад і залучення інвестицій, на вирішення місцевих проблем.

Реалізація цього проекту передбачає фінансову підтримку громад в реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню та включає два компоненти – сільський і муніципальний.

У реалізації ІІІ фази Проекту беруть участь 8 районів та 2 міста, якими впроваджується 33 мікропроекти.

Зокрема, з реалізації сільського компоненту – 16 мікропроектів впроваджуються у Бахмацькому, Бобровицькому, Городнянському та Срібнянському районах.

Загальна вартість мікропроектів складає близько 4,6 мільйона гривень (місцеві бюджети – 1 мільйон гривень, кошти ЄС/ПРООН – 3,3 мільйона гривень, та кошти громадських організацій – 250 тисяч гривень).

Повністю завершені 4 мікропроекти, решта 12 проектів будуть завершені протягом першого півріччя поточного року.

По муніципальному компоненту – реалізовується 9 мікропроетів, у рамках яких підтримано 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у місті Ніжин та 4 ОСББ у місті Прилуки. Додатково Проектом була запропонована співпраця із залученням шкіл і дитячих садків до участі в ньому.

Загальна вартість мікропроектів по муніципальному компоненту складає близько 3 мільйонів гривень. З них 1,2 мільйона гривень з місцевих бюджетів, кошти ЄС/ПРООН – 1,5 мільйона гривень, 350 тисяч гривень – кошти ОСББ та громадських організацій».

За словами заступника директора Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Сергія Ситника, «окремим напрямком реалізації сільського компоненту є спеціальне пілотування на умовах співробітництва територіальних громад. Завдяки конкурсному відбору в області було визначено чотири райони та територіальні громади для участі в спеціальному пілотуванні. А саме: Борзнянський район – село Комарівка (проведення енергозберігаючих заходів в амбулаторії); Варвинський район – село Озеряни (енергозбереження в школі); Прилуцький район – селище Мала Дівиця (енергозбереження в школі); Семенівський район – місто Семенівка (енергозбереження в дитячому садочку «Сонечко»).

Старший програмний менеджер проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3» Оксана Ремига зазначила, що «починаючи з 2007 року Проект надає підтримку громадам у вирішенні їх нагальних проблем. За її словами Чернігівській області надається підтримка в пілотному режимі для того, щоб показати, як у нових умовах об’єднуються громади, надаються послуги населенню. Тому цей захід має допомогти адаптувати умови участі в Проекті відповідно до вимог часу».

Керівники Борзнянського, Варвинського, Прилуцького, Семенівського районів та міста Семенівка розповіли про позитивний досвід впровадження відповідних проектів у територіальних громадах.

Підсумовуючи роботу наради, Леонід Сахневич наголосив, що «проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» це шлях до підвищення рівня життя в сільській місцевості та об’єднання громад за для вирішення актуальних проблем сьогодення».

Варто зазначити, що реалізація Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області була започаткована за нашої участі та  розпочата у 2008 році.

В реалізації І та ІІ фази Проекту згідно з рейтингом приймали участь 8 «пілотних» районів. У І-й фазі – Коропський, Щорський, Срібнянський, Ріпкинський, Менський, Борзнянський, Корюківський, Куликівський райони. А у ІІ-й фазі – Бахмацький, Городянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський райони.

В кожному з районів були відібрані сільські ради для участі в мікропроектах, створено та юридично зареєстровано – 69 громадських організацій, якими реалізовано 76 мікропроектів на загальну вартість близько 12 мільйонів гривень.

2 жовтня 2014 року було підписано Угоду про подальше партнерство між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, яка є дійсною до 31 березня 2018 року. Про цю подію повідомлялося в нашій публікації «Чернігівщина продовжує співпрацю з Проектом ЄС/ПРООН».

Термін реалізації третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 2014-2018 роки із загальною сумою бюджету по Україні 23,8 мільйона євро, наданих Європейським Союзом (23 мільйона євро) і ПРООН (800 тисяч євро).

При підготовці даної публікації використано матеріал відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Попередні підсумки ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН

  1. Микола Гнип коментує:

    Приємно, що робота Олексія Федоровича не була марною. Хотілося би бачити в списку учасників й інші райони Чернігівщини.

  2. Микола Швед коментує:

    Прикро, що в переліку відсутній Сосницький район – батьківщина Олександра Довженка. Тут є над чим поміркувати сосничанам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.