Прийнято закон про державне визнання і підтримку Пласту

У Верховній Раді України 17 грудня відбулось поіменне голосування про Закон України «Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України» з пропозиціями Президента України.

За проголосували 316 народних депутатів, 5 – проти, 38 утрималися, 32 не голосували взагалі. Про це йдеться на офіційному сайті  ВР.

У доопрацьованому Законі змінена його назва на «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху» та вилучені норми, що суперечать законодавству та порушують принцип рівності громадських організацій.

Доопрацьований Закон стосується як пластових, так і скаутських громадських об’єднань. Питання визнання історичного внеску Пласту відображено у преамбулі.

У статті 1 додані визначення скаутського руху, пластового та скаутського методів, пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми, пластових, скаутських громадських об’єднань.

Закон передбачає розробку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування державних та місцевих програм стосовно дітей та молоді з урахуванням пропозицій пластових, скаутських громадських об’єднань, а також можливість залучення пластових, скаутських громадських об’єднань (за їх згодою) до реалізації державних та місцевих програм.

Також доопрацьованим Законом визначено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають матеріальну, фінансову, інформаційну, консультаційну підтримку діяльності пластових, скаутських громадських об’єднань. При затвердженні державного та місцевих бюджетів можуть передбачатися видатки на підтримку програм, проектів, спрямованих на досягнення пластової, скаутської освітньої (навчальної) програми.

Доопрацьований Закон передбачає, що центральні органи виконавчої влади сприяють розвитку пластового, скаутського руху за межами України та створенню і функціонуванню за межами України інфраструктури пластового, скаутського руху, в якій освіта та виховання здійснюються українською мовою або вивчається українська мова.

Пропозиції Президента до Закону зареєстровано за №0976.

За матеріалами Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Читати також:

Згадували про пластунів

Опубліковано у Анонси, оголошення. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.