Шануючи братні традиції

У поточному році була відкрита нова сторінка роботи ветеранського відділення Чернігівського земляцтва. 

Завдячуючи плідній співпраці із Всеукраїнською Спілкою ветеранів війни, яку очолює генерал-майор у відставці, член Борзнянського відділення Володимир Попович були започатковані відносини із представниками в’єтнамскої діаспори з різних регіонів України, в тому числі з нашої Чернігівщині. До Асоціація в’єтнамців входять в’єтнамці, що проживають у різних регіонах України.

Впродовж року члени земляцтва приймали участь у заходах, які організовували наші нові знайомі. Це участь у висадці дерев у Ботанічному саду, прийом до дня народження Хо Ші Міна, спільна поїздка до Лютежа, Черкас, Корсунь-Шевченківського, Канева. І ось, на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні та Молдові пана Нгуєн Ань Туана та Аташе з питань оборони старшого полковника Нгуєн Дінь Фука ветерани Всеукраїнської спілки ветеранів війни, а саме її актив та ветерани в’єтнамської війни, що проживають в Україні 19 грудня 2017 року взяли участь в урочистому прийомі з нагоди 73-ї річниці з нагоди створення Народної Армії В’єтнаму (ВНА) та 28-ї річниці Дня всенародної оборони.

У прийомі взяли участь:

– Надзвичайний і Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні та Молдові пан Нгуєн Ань Туан;

– Аташе з питань оборони при Посольстві Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні старший полковник Нгуєн Дінь Фук;

– президент Асоціації  в’єтнамських ветеранів війни, що мешкають в Україні Нгуєн Ван Лоан;

– заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева;

– представники дипломатичного корпусу (понад 20 країн), які акредитовані в Україні;

– представники різних міністерств і відомств України;

– представники громадських ветеранських організацій України;

– представники бізнесових кіл та інтелігенції;

– в’єтнамські ветерани війни, що мешкають в Україні  та представники діаспори з різних регіонів України.

З вітальним словом до присутніх звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні та Молдові пан Нгуєн Ань Туан. Він пригадав історію створення ВНА, шлях її боротьби та становлення.

Зокрема він підкреслив, що В’єтнам вирішує усі спірні питання мирним шляхом на основі Статуту ООН і міжнародного права, не приймає участі у військових союзах із зарубіжними країнами, не дозволяє розташовувати військові бази на своїй території, а також використовувати територію В’єтнаму проти третіх країн. Відносини В’єтнаму з іншими країнами підтримуються на основі поваги до незалежності, суверенітету, територіальної цілісності кожної країни, невтручання у внутрішні справи інших країн, В’єтнам встановив оборонні зв’язки з 65 країнами світу, створив представництва апарату аташе з питань оборони у 34 країнах.

Окремо пан Нгуєн Ань Туан привітав присутніх на заході українських ветеранів, які у важкі роки війни приїхали до В’єтнаму, щоб надати допомогу у захисті їхньої Батьківщини. Звертаючись до ветеранів він висловив щиру вдячність за їх ратний подвиг і високий професіоналізм, а також подякував за надану підтримку та допомогу, як у роки боротьби, так і в мирний час, і побажав їм усіляких гараздів.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева під час свого виступу виразила захоплення великими перемогами ВНА в боротьбі за захист Батьківщини та побажала, щоб українська армія використала досвід ВНА. Вона висловила надію, що двосторонні відносини між Україною та В’єтнамом будуть активно розвиватись у всіх областях і у подальшому.

Після завершення офіційної частини українські ветерани в’єтнамської війни та актив ВСВВ мали можливість поспілкуватись зі своїми в’єтнамськими колегами, які сьогодні проживають у різних регіонах на території України, згадати ті важкі та незабутні часи і пом’янути загиблих, а також з військовими аташе іноземних країн, що акредитовані в Україні.

Підводячи підсумок ми наголошуємо, що захід пройшов у теплій, дружній обстановці та сприяв подальшому зміцненню дружби та співробітництва українських і в’єтнамських ветеранів війни, народів України та В’єтнаму, а також розвитку земляцького руху.

По завершенню зустрічі ми запросили президента Асоціації в’єтнамських ветеранів війни, що мешкають в Україні Нгуєн Ван Лоан на наше щорічне земляцьке зібрання.

Сергій КУДІН

Опубліковано у В громадських організаціях, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.