Щоб зберегти спадщину села

17 грудня на батьківщині  Павла Олексійовича Мисника в селі Камка Холминської ОТГ Корюківського району відкрито краєзнавчий музей «Українська світлиця».

Ідея зберегти спадщину села Камка виникла в старости Володимира Володимировича Івахненка вже давно. Адже нині всі свої оселі оновлюють на сучасний лад, а мине ще кілька десятків років – і молоде покоління навіть не уявлятиме, у якому побуті жили їхні бабусі та прабабусі, з чого їли, що вдягали,- такої думки староста села.

Засновник музею Володимир Івахненко вирішив зберегти народне надбання для майбутніх поколінь і помістити його в єдину хатинку – світлицю, яку можуть відвідувати всі охочі. Розмістили у приміщенні старовинні столи, лавки, рушники, вишиванки, глиняний посуд, речі домашнього вжитку, картини, старовинний одяг і оформили все у вигляді сільської світлиці.

На відкриття музею запросили всіх. На цьому прекрасному святі були присутні: селищний голова Василь Чеботарь і його перший заступник Олег Василенко (вони прибули з подарунком); начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Холминської селищної ради Ольга Защита; керуюча справами (секретар) Тетяна Полторацька; спеціаліст відділу комунального майна Людмила Ярошенко; жителі села Камка та гості громади.

Староста проводив екскурсію по музейній світлиці, що облаштована в приміщенні колишньої сільради.

На канікули та літню відпустку до Камки приїжджає багато дітей і дорослих. Тепер і місцеві жителі, і гості можуть ознайомитись із витоками історії, завітавши до світлиці.

Ініціатори створення музею запрошують всіх бажаючих принести в подарунок до сільського музею зі своїх горищ давно забуті старовинні речі, а староста цьому тільки зрадіє.

Нарешті здійснилася давня мрія Володимира Володимировича Івахненка відносно створення музею. На відкритті музею він радо пригощав всіх гостей своїми смаколиками (картоплею в мундирі, варениками з сиром, свіженьким салом з проріззю, солоними огірочками, помідорами, домашньою ковбасою, маринованими грибочками, печеними яблуками, медом).

За інформацією виконкому Холминської селищної ради

Опубліковано у Культурна спадщина, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.