В Чикаго показали виставу письменниці зі Срібного

Прем’єра п’єси «Калина та песиголовці» авторки зі Срібного Надії Марчук в листопаді відбулася в Чикаго. Твір являє собою історичну трагедію про Голодомор в Україні, поставив його Український драматичний театр «Гомін» (режисер – Василь Митничук). Про це повідомляє сайт «Срібнянщина».

На прем’єрі побували Генеральний консул України в Чикаго Андрій Праведник разом з родиною.

Драма «Калина та песиголовці» написана у 2006-2007 роках. У 2007-му твір відзначено Дипломом у номінації «П’єси» Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. «Коронація слова – 2007» і надруковано у збірці п’єс-переможців конкурсу за 2006-2007 рр., виданої в «Нора-Друк».

Як розповіла «Срібнянщині» Надія Марчук, у «Гомін» п’єсу надіслав Олег Миколайчук, заступник голови Конфедерації драматургів України, що для авторки стало приємним сюрпризом. В Україні п’єса не ставилась.

Головна героїня твору – молода дівчина Калина, яка дивом вижила під час голодомору, записала всі жахи, які бачила (смерть села, поїдання дітей і т.п.) й передала написане за кордон, за що її розстріляли «песиголовці» – алегоричний образ сталінських приспішників. Калині допомагає старий Кобзар. Його син навпаки – допомагає песиголовцям, тут розгортається ще одна трагедія…

П’єса пронизана біблійними та фольклорними мотивами. У творі піднімаються одвічні філософські питання: навіщо живе людина, чому люди часто так бояться боротися за справедливість і свої права, що відбувається з людською душею по смерті…

Світлини зі спектаклю в Чикаго зробив фотограф Jaroslav Kupchak

https://www.facebook.com

http://zemlyaivolya.net

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.