Дорога в Десну

Прямуючи дорогою Борзна – Сосниця водії автівок одразу за селом Велике Устя Сосницького району перед поворотом наліво, щоб попасти на міст через красуню Десну, можуть помітити інформаційно-вказівний дорожній знак 5.29 «Тупик», який показує рекомендований напрямок руху для вантажних автомобілів і самохідних машин.

IMG_7298_660x495

Але якщо водій, і особливо той, що вперше їде цією дорогою, випадково чи в тумані не помітить цей знак, або побачить і проігнорує, то швидко може опинитися з автомобілем на дні Десни, на глибині від 8 метрів.

IMG_7293_660x495

Якби, навіть, встановили попереджувальний знак 1.8 «Виїзд на набережну або берег», який більш підходить для даного випадку, то й він може бути не поміченим, а доля водія з автомобілем і, борони Боже, з пасажирами очікується на дні Десни, як і при знаку 5.29.

Саме на цьому місці, де до спорудження мосту через Десну діяла паромна переправа, о 22 годині 10 хвилин 8 квітня поточного року стався «прикрий випадок» з мешканцем міста Шпола Черкаської області Дмитром Хмелюком, який пірнув у Десну на своєму позашляховику «Toyota Lend Cruizer 200». Завдячуючи наявній підготовці, Дмитро Павлович зміг вибратися не тільки з підводного автомобіля, а й на берег річки.

IMG_7294_660x495

Газета «Вісті Сосниччини» від 16 квітня 2016 року в матеріалі Валентини Трейтяченко «Автомобіль потонув у Десні, власник вибрався через заднє скло» більш детально повідомила про цей «прикрий випадок». У матеріалі, зокрема, словами Дмитра Хмелюка було зазначено: «… Коли б на повороті хоч якийсь попереджувальний знак був, що ріка, що обрив, що тут небезпечно, що це дорога в нікуди. У крайньому разі можна якийсь камінь посередині покласти чи, наприклад, бетонний блок або щось інше, щоб немісцевим водіям зрозуміти– сюдою не їздять. Звичайно шкода дорогого автомобіля, шкода документів, запчастин, комп’ютера, особистих речей, все це вже мертве. Добре, сам залишився».

IMG_7301_660x298

Однак, хоч після цього «прикрого випадку» встановили дорожній знак 5.29 «Тупик» – це аж ніяк не гарантує, що в Десну більше ніхто не потрапить з автомобілем – легковим чи вантажним, або, навіть, автобусом.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 коментарі до Дорога в Десну

  1. Микола Волощук коментує:

    Справедливе застереження автора публікації, на яке особам відповідальним за безпеку на дорогах треба звернути увагу. Адже немає гарантії, що на річковому дні вже є автівки з людьми, або будуть, якщо не вжити ефективніших заходів, ніж встановлення дорожнього знака чи знаків. І потерпілий Дмитро Хмелюк має рацію- “дорогу в Десну” треба перекрити.

  2. Валентина коментує:

    Так, після такого випадку одразу повинні відреагувати відповідні служби та вжити необхідні заходи. Причина наших багатьох бід – бездіяльність і байдужість.

  3. Олександр Нараєвський коментує:

    Доповнюючи попереднього дописувача, можна сміло конкретизувати: бездіяльність і байдужість ВЛАДИ!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.