Два кроки для відновлення справедливості

До спільного Меморандуму (Угоди) про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» на 2020 рік пропозиції Сосницького відділення земляцтва передбачають два кроки для відновлення справедливості:

1-й.  На Чернігівщині практично всі каральні акції проти цивільного населення були спровоковані діями радянських партизан і спецпідрозділів НКВС, але це не завадило, щоб дорогою з Києва до Чернігова, на в’їзді до області, кожного подорожуючого зустрічав надпис «Чернігівщина – край партизанської слави».

Наприклад, відомо, що каральна акція 1-2 та 9 березня 1943 року у місті Корюківка Чернігівської області за масштабами трагедії не мала рівних впродовж Другої світової війни та була спровокована діями партизан, а корюківські вбивства за кількістю жертв майже в 45 разів перевищують білоруську Хатинь, у 41 – чеське Лідице, у 12 – французький Орадур-сюр-Глан.

Указом Президента України від 22.09.2011 № 925/2011  передбачалося спорудження у місті Корюківка Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистами.

Спорудження Меморіального комплексу в Корюківці не ведеться «через брак фінансування».

Однак, до 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в пам’ять про жертв вбивств мирного населення Чернігівської області у ході каральних акцій нацистів, які були спровоковані діями партизан, напис «Чернігівщина – край партизанської слави» треба прибрати.

Цей напис вже прибирали та знову відновили.

До речі, на в’їзді в Черкаську область подорожуючих зустрічає надпис «Черкащина – Шевченків край», а не «Черкащина – край Корсюнь-Шевченківської битви».

По першому кроку  пропонується – на вїзді в Чернігівську область по автомагістралі Київ-Чернігів прибрати «напис» «Чернігівщина – край партизанської слави» чи змінити на:

а) по аналогії з Черкащиною, враховуючи велич постаті Олександра Петровича Довженка, – «Чернігівщина – Довженків край»;

б) або, по нейтральності, на інший, наприклад,  – «Чернігівщина – край козацької слави».

2-й.  Кількарічну історію має питання щодо надання статусу національний Сосницькому літературно-меморіальному музею (ЛММ) Олександра Довженка, в існуванні якої можна переконатися, ознайомившись з листами Чернігівської облдержадміністрації від 23.12.2013 №07-03/8030, департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА від 30.04.2014 №15-1044/8.

У нашому випадку, клопотання про надання закладу (Сосницькому ЛММ Олександра Довженка) статусу національний порушується органом державної виконавчої влади (Чернігівською облдержадміністрацією), в підпорядкуванні якого перебуває заклад.

По другому кроку пропонується:

Вжити заходів щодо приведення Сосницького ЛММ Олександра Довженка у відповідність вимогам Положення про національний заклад (установу) України.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Вшанування пам'яті, У відділенях | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

8 коментарів до Два кроки для відновлення справедливості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.