Корисні наміри керівників Чернігівщини

Вчора, 19 квітня, у залі засідань Чернігівської обласної ради відбувся форум керівників територіальних громад Чернігівщини щодо децентралізації та реформування територіального устрою, який відкрив і провів голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч.

1904201601

У форумі взяли участь голова обласної ради Ігор Вдовенко, а також понад шістсот учасників: народний депутат України Валерій Давиденко, представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Микола Рубчак, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голови районних рад і райдержадміністрацій, керівники об’єднаних територіальних громад, сільські, селищні, міські голови та інші.

1904201609

Валерій Куліч у своєму виступі, зокрема, повідомив, що у минулому році в області було утворено 5 територіальних громад – Макіївську, Вертіїівську, Парафіївську, Кіптівську та Деснянську, на які Урядом було додатково виділено відповідно 2382,4 тис. грн., 6062,7 тис. грн., 5968,6 тис. грн., 5313,7 тис. грн., 11921,8 тис. грн. На всі громади України, що об’єдналися торік, Урядом додатково було виділено 1 млрд. грн.

Він також зазначив, що об’єднана територіальна громада має надавати весь комплекс послуг, які зараз частково надає райцентр, і вони повинні забезпечувати інтереси громадян. Головна мета об’єднаної територіальної громади – максимально отримати повноваження для вирішення соціально-економічних проблем, самостійно формувати місцевий бюджет, розпоряджатися майном і ресурсами.

Заслухавши доповідь Валерія Куліча, виступи голови обласної ради Ігоря Вдовенка, народного депутата України Валерія Давиденка, представника Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Миколи Рубчака і директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерія Дудка, учасники зібрання перейшли до обговорення питань і пропозицій.

Понад три години радилися, як досягти консенсусу й оптимального формату здійснення об’єднання територіальних громад, а після жвавої дискусії, на завершення заходу, Валерій Петрович подякував учасникам форуму за плідну роботу та наголосив, що в районах разом із місцевими депутатами будуть проведені відповідні заходи для того, щоб спільними зусиллями прийти до найоптимальнішого варіанту формування дійсно спроможних територіальних громад.

Після форуму, такого важливого для долі Чернігівщини, мені вдалося поспілкуватися з деякими його учасниками. І відверто кажучи, після спілкування був засмучений тим, що зусилля нинішніх керівників області Валерія Куліча й Ігоря Вдовенка можуть отримати підтримку не в повній мірі. Зокрема, пригадалася «підтримка» зусиль восьмирічної давності керівників області Володимира Хоменка та Наталії Романової щодо охоплення найбільшої кількості міських, селищних і сільських громад проектом ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

Щоб зрозуміти про що йдеться мова, пропоную переглянути анкети громад, яким у 2007 році бажали взяти участь у цьому проекті, а також інформацію про результати його впровадження в області, що викладена в публікаціях: «Cьогодні були обговорені попередні підсумки ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області» та «Як удосконалити об’єднання громад».

Як ініціатор і безпосередній учасник підготовки (на громадських засадах) пропозицій громад Чернігівської області в рамках проекту ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», що добре знайомий з проблемами сталого розвитку України, хочу звернути увагу голів районних рад і райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних, міських голів на те, що саме від них, у першу чергу, залежить краща доля Чернігівщини. А часу для необґрунтованої тяганини немає, треба працювати. Тим більше, що для  ініціативних земляків вже пропонується один з різновидів альтернативної енергетики – біогазова установка для українського споживача, яка здатна вирішувати чотири нагальні проблеми – забезпечувати електроенергією (або газом), біодобривами, переробляти відходи виробництв, збільшити рівень зайнятості населення.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Читати також:

Чернігівщина продовжує співпрацю з Проектом ЄС/ПРООН

Згадали про забуте, або про інновації і альтернативну енергетику

Попередні підсумки ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН

Опубліковано у Консультації, На Чернігівщині, Навколишнє середовище, Співпраця з органами влади | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Корисні наміри керівників Чернігівщини

  1. Ковтун Сергій Іванович коментує:

    Актуальна тема форуму та фахово висвітлена автором статті. Більшість проблем вирішується на місцях. В одних селах і районах сміття немає, паркани не розвалені, дороги розчищені, а в іших тільки й того, що критикують вищу владу. В одних регіонах уже створені громади, і вони працюють, а в інших все ще сперечаються та перетягують ковдру на себе, керуючись особистими привілеями, а не цифрами та здоровим глуздом. У Коропі, наприклад, голова РДА Володимир Миколайович Куніцин, менше ніж за рік перебування на посаді, уже відремонтував районний Будинок культури та закінчує капітальний ремонт районної лікарні. Ці об’єкти потребували ремонту уже давно і у всіх попередніх керівників не було коштів, а Володимир Миколайович прийшов і зробив. Дивно, що і ця його добра справа й інші не подобаються деяким місцевим діячам. Заздрість і наша внутрішня українська жаба – ось наш головний ворог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.